VICTORIA Touch, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 144 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 23/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (489 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 2. 2012
- Sídlo
- Staré Grunty 24, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža-6,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-5,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť129 %
- Kapitálová primeranosť-28,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -7.29netIncome: -35 670revenue: 489 428prevNetIncome: -153 871
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -28.72equity: -184 954assets: 643 962
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 128.72equity: -184 954assets: 643 962
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 144.11validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -6.58netMargin: -7.29ebitda: -32 211revenue: 489 428
Altman Z''-Score-2.04Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.96 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -5.54 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.54 % vs. predchádzajúce -45.75 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 128.72 % vs. predchádzajúce 144.38 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.76× vs. predchádzajúce 0.60×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -7.29 % vs. predchádzajúca -76.74 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -28.72 % vs. predchádzajúca -44.38 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 144 % na 489 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -7.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 489 tis. € | 200 tis. € | +144,1 % |
| EBITDA | -32 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -29 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | -36 tis. € | -154 tis. € | +76,8 % |
| Aktíva | 644 tis. € | 336 tis. € | +91,5 % |
| Vlastné imanie | -185 tis. € | -149 tis. € | −23,9 % |
- 15. 2. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 829 tis. €
- Aktíva spolu
- 644 tis. €
- Vlastné imanie
- −185 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 489 tis. € | 644 tis. € | -185 tis. € | -32 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 200 tis. € | 336 tis. € | -149 tis. € | — | -154 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 2. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena15. 2. 2012 → 28. 3. 2012
BELANG s. r. o.
- Zmena sídla15. 2. 2012 → 28. 3. 2012
Klincová 37/B, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1počítačové službyod 15. 2. 2012
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 15. 2. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 2. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 2. 2012
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 2. 2012
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 2. 2012
- 7prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 2. 2012
- 8vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 15. 2. 2012
- 9organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 2. 2012
- 10reklamné a marketingové službyod 15. 2. 2012
- 11administratívne službyod 15. 2. 2012
- 12služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 2. 2012
- 13finančný leasingod 15. 2. 2012
- 14faktoring a forfaitingod 15. 2. 2012
- 15prenájom hnuteľných vecíod 15. 2. 2012
- 16prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 2. 2012
- 17prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 2. 2012
- 18uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 2. 2012
- 19dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 2. 2012
- 20nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 15. 2. 2012
- 21cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenieod 15. 2. 2012
- 22kuriérske službyod 15. 2. 2012
- 23skladovanieod 15. 2. 2012
- 24ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 2. 2012
- 25poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 2. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46538895
- RÚZ ID
- 1203096
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 2. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat489 428 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 15. 2. 2012Zmena obchodného mena→ BELANG s. r. o.
- 15. 2. 2012Zmena sídlaKlincová 37/B, Bratislava