EVNERRA s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 22/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (2,4 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 2. 2012
- Sídlo
- Prievozská 38, 82105, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža0,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)101,7 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.433netIncome: 10 381revenue: 2 396 759prevNetIncome: -700.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.746equity: 10 208assets: 1 369 070
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.25equity: 10 208assets: 1 369 070
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.454netMargin: 0.433ebitda: 10 874revenue: 2 396 759
Altman Z''-Score0.08Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.76 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.76 % vs. predchádzajúce -46.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.25 % vs. predchádzajúce 111.48 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.75 % vs. predchádzajúca -11.48 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 102 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (10208 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2015: 2.4 mil. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2015 | 2014 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,4 mil. € | — | — |
| EBITDA | 11 tis. € | -520 € | +22× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | -468 € | +22× |
| Čistý zisk | 10 tis. € | -700 € | +16× |
| Aktíva | 1,4 mil. € | 2 tis. € | +907× |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | -173 € | +60× |
- 15. 2. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2015Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.7%
- Cudzie zdroje99.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015aktuálny | Riadna | 2,4 mil. € | 1,4 mil. € | 10 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 2 tis. € | -173 € | -520 € | -700 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 121 tis. € | 527 € | — | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 2. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 2. 2012 → 28. 8. 2015
Klincová 37/B, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2015aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 15. 2. 2012
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 2. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 2. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 2. 2012
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 2. 2012
- 6prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 2. 2012
- 7vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 15. 2. 2012
- 8organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 2. 2012
- 9reklamné a marketingové službyod 15. 2. 2012
- 10administratívne službyod 15. 2. 2012
- 11počítačové službyod 15. 2. 2012
- 12služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 2. 2012
- 13finančný leasingod 15. 2. 2012
- 14faktoring a forfaitingod 15. 2. 2012
- 15prenájom hnuteľných vecíod 15. 2. 2012
- 16prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 2. 2012
- 17prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 2. 2012
- 18uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 2. 2012
- 19dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 2. 2012
- 20nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 15. 2. 2012
- 21cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenieod 15. 2. 2012
- 22kuriérske službyod 15. 2. 2012
- 23skladovanieod 15. 2. 2012
- 24ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 2. 2012
- 25poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 2. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46539841
- RÚZ ID
- 1203076
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 2. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat2 396 759 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 15. 2. 2012Zmena sídlaKlincová 37/B, Bratislava