KL INVEST, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 64 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (74 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 2. 2012
- Sídlo
- Námestie Osloboditeľov 1, 07101, Michalovce
- EBITDA marža4,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,2 %
- Zadlženosť68 %
- Kapitálová primeranosť32,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.18netIncome: 1 609revenue: 73 676prevNetIncome: 6 322
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 32.05equity: 134 804assets: 420 611
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 67.95equity: 134 804assets: 420 611
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.61revenueYoY: -63.86validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.77netMargin: 2.18ebitda: 3 518revenue: 73 676
Altman Z''-Score1.48Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.38 % vs. predchádzajúce 1.33 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 67.95 % vs. predchádzajúce 72.01 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.18× vs. predchádzajúce 0.43×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.18 % vs. predchádzajúca 3.10 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.05 % vs. predchádzajúca 27.99 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 64 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 32 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 74 tis. € | 204 tis. € | −63,9 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 10 tis. € | −63,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 9 tis. € | −63,7 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 6 tis. € | −74,5 % |
| Aktíva | 421 tis. € | 476 tis. € | −11,6 % |
| Vlastné imanie | 135 tis. € | 133 tis. € | +1,2 % |
- 15. 2. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie32.0%
- Cudzie zdroje68.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 74 tis. € | 421 tis. € | 135 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 204 tis. € | 476 tis. € | 133 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 133 tis. € | 320 tis. € | 107 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 335 tis. € | 259 tis. € | 63 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 29 tis. € | 33 tis. € | 21 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 32 tis. € | 27 tis. € | 17 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 33 tis. € | 31 tis. € | 14 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 35 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 33 tis. € | 18 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 41 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | 542 € | -747 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 2. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 2. 2012 → 15. 7. 2022
Ivana Krasku 21, Michalovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 16. 7. 2022
- 2Služby požičovníod 16. 7. 2022
- 3Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 16. 7. 2022
- 4Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 16. 7. 2022
- 5Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 16. 7. 2022
- 6Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 16. 7. 2022
- 7Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 16. 7. 2022
- 8Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 16. 7. 2022
- 9Sťahovacie službyod 16. 7. 2022
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 16. 7. 2022
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 7. 2022
- 12Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 16. 7. 2022
- 13Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 16. 7. 2022
- 14Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 16. 7. 2022
- 15Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 16. 7. 2022
- 16Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 15. 7. 2022
- 17Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 15. 7. 2022
- 18Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 15. 7. 2022
- 19Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 15. 7. 2022
- 20Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 7. 2022
- 21Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 7. 2022
- 22Sťahovacie službyod 15. 7. 2022
- 23Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 15. 7. 2022
- 24Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 15. 7. 2022
- 25Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 7. 2022
- 26Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 7. 2022
- 27Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 7. 2022
- 28Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 15. 7. 2022
- 29Služby požičovníod 15. 7. 2022
- 30Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 15. 7. 2022
- 31Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 2. 2012
- 32prevádzkovanie športových zariadeníod 15. 2. 2012
- 33organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 2. 2012
- 34administratívne službyod 15. 2. 2012
- 35prenájom hnuteľných vecíod 15. 2. 2012
- 36prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 2. 2012
- 37služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 2. 2012
- 38počítačové službyod 15. 2. 2012
- 39uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 2. 2012
- 40prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 2. 2012
- 41čistiace a upratovacie službyod 15. 2. 2012
- 42sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 2. 2012
- 43sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 2. 2012
- 44reklamné a marketingové službyod 15. 2. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46541977
- RÚZ ID
- 1191820
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 2. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat334 641 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 4. 2012Registrácia platcu DPHSK2023439913
- 15. 2. 2012Zmena sídlaIvana Krasku 21, Michalovce