GRAVICON, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 86 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (293 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 2. 2012
- Sídlo
- Muškátová 438/6, 93041, Kvetoslavov
- EBITDA marža88,5 %
- ROA (návratnosť aktív)61,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)97,4 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť63,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 69.06netIncome: 202 563revenue: 293 320prevNetIncome: 95 832
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.98equity: 208 063assets: 330 370
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.02equity: 208 063assets: 330 370
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.80revenueYoY: 86.45validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 88.51netMargin: 69.06ebitda: 259 603revenue: 293 320
Altman Z''-Score18.16Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 10.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 61.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 61.31 % vs. predchádzajúce 38.10 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.02 % vs. predchádzajúce 59.71 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.89× vs. predchádzajúce 0.63×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 69.06 % vs. predchádzajúca 60.92 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.98 % vs. predchádzajúca 40.29 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 86 % na 293 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 69.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.69 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 88.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 293 tis. € | 157 tis. € | +86,4 % |
| EBITDA | 260 tis. € | 124 tis. € | +109,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 234 tis. € | 112 tis. € | +109,1 % |
| Čistý zisk | 203 tis. € | 96 tis. € | +111,4 % |
| Aktíva | 330 tis. € | 252 tis. € | +31,4 % |
| Vlastné imanie | 208 tis. € | 101 tis. € | +105,3 % |
- 15. 2. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie63.0%
- Cudzie zdroje37.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 293 tis. € | 330 tis. € | 208 tis. € | 260 tis. € | 203 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 157 tis. € | 252 tis. € | 101 tis. € | 124 tis. € | 96 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 146 tis. € | 306 tis. € | 246 tis. € | 108 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 232 tis. € | 364 tis. € | 306 tis. € | 200 tis. € | 157 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 207 tis. € | 234 tis. € | 150 tis. € | 185 tis. € | 144 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 161 tis. € | 184 tis. € | 112 tis. € | 138 tis. € | 107 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 142 tis. € | 140 tis. € | 95 tis. € | 116 tis. € | 89 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 138 tis. € | 162 tis. € | 95 tis. € | 115 tis. € | 89 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 93 tis. € | 104 tis. € | 61 tis. € | 72 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 92 tis. € | 112 tis. € | 61 tis. € | 73 tis. € | 56 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 2. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 2. 2012 → 27. 8. 2021
438, Kvetoslavov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spostrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 2. 2012
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 2. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 2. 2012
- 4počítačové službyod 15. 2. 2012
- 5služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 2. 2012
- 6vydavateľská činnosťod 15. 2. 2012
- 7administratívne službyod 15. 2. 2012
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 2. 2012
- 9vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 15. 2. 2012
- 10reklamné a marketingové službyod 15. 2. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46544178
- RÚZ ID
- 1195085
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 2. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat293 320 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 3. 2012Registrácia platcu DPHSK2023426405
- 15. 2. 2012Zmena sídla438, Kvetoslavov