KAMEgroup, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.9 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (322 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 2. 2012
- Sídlo
- Hlavná ulica 487/487, 01864, Košeca
- EBITDA marža3,5 %
- ROA (návratnosť aktív)37,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť509 %
- Kapitálová primeranosť-408,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.40netIncome: 7 710revenue: 321 684prevNetIncome: -4 059
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -408.52equity: -84 544assets: 20 695
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 508.52equity: -84 544assets: 20 695
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 15.25revenueYoY: -8.87validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.49netMargin: 2.40ebitda: 11 212revenue: 321 684
Altman Z''-Score-44.51Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -8.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -38.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.84 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 37.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 37.26 % vs. predchádzajúce -8.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 508.52 % vs. predchádzajúce 488.96 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 15.54× vs. predchádzajúce 7.14×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.40 % vs. predchádzajúca -1.15 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -408.52 % vs. predchádzajúca -388.96 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 58 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 9 % na 322 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Pozitívne
ROA 37.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 322 tis. € | 353 tis. € | −8,9 % |
| EBITDA | 11 tis. € | 381 € | +28× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 343 € | +28× |
| Čistý zisk | 8 tis. € | -4 tis. € | +289,9 % |
| Aktíva | 21 tis. € | 49 tis. € | −58,1 % |
| Vlastné imanie | -85 tis. € | -192 tis. € | +56,0 % |
- 18. 2. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 105 tis. €
- Aktíva spolu
- 21 tis. €
- Vlastné imanie
- −85 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 322 tis. € | 21 tis. € | -85 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 353 tis. € | 49 tis. € | -192 tis. € | 381 € | -4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 232 tis. € | 70 tis. € | -188 tis. € | -18 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 171 tis. € | 91 tis. € | -160 tis. € | -29 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 155 tis. € | 91 tis. € | -124 tis. € | -50 tis. € | -57 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 175 tis. € | 137 tis. € | -67 tis. € | 6 tis. € | -49 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 95 tis. € | 148 tis. € | -17 tis. € | -54 tis. € | -67 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 119 tis. € | 168 tis. € | -10 tis. € | 265 € | -6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 6 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 572 € | — | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 2. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie pohrebnej službyod 27. 1. 2015
- 2poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 14. 8. 2012
- 3prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 2. 2012
- 4prenájom hnuteľných vecíod 18. 2. 2012
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 2. 2012
- 6prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 2. 2012
- 7prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 2. 2012
- 8reklamné a marketingové službyod 18. 2. 2012
- 9administratívne službyod 18. 2. 2012
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 2. 2012
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 2. 2012
- 12vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 18. 2. 2012
- 13poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 18. 2. 2012
- 14faktoring a forfaitingod 18. 2. 2012
- 15finančný leasingod 18. 2. 2012
- 16vedenie účtovníctvaod 18. 2. 2012
- 17prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 18. 2. 2012
- 18organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 2. 2012
- 19vydavateľská činnosťod 18. 2. 2012
- 20uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 2. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46550607
- RÚZ ID
- 1191150
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 2. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat353 001 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna