Saturn Postproduction s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 100 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 2. 2012
- Sídlo
- Hornádska 16, 82107, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- EBITDA marža68,2 %
- ROA (návratnosť aktív)2,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,1 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť94,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 58.93netIncome: 2 593revenue: 4 400prevNetIncome: -282.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.69equity: 83 588assets: 88 274
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.31equity: 83 588assets: 88 274
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -34.79revenueYoY: 100.00validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 68.18netMargin: 58.93ebitda: 3 000revenue: 4 400
Altman Z''-Score22.57Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 18.73 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.94 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.94 % vs. predchádzajúce -0.34 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 5.31 % vs. predchádzajúce 3.72 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.05× vs. predchádzajúce 0.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 58.93 % vs. predchádzajúca -12.82 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.69 % vs. predchádzajúca 96.28 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 4400 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 100 % na 4400 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 58.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.59 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 68.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4 tis. € | 2 tis. € | +100,0 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 113 € | +26× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 102 € | +26× |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -282 € | +10× |
| Aktíva | 88 tis. € | 84 tis. € | +4,9 % |
| Vlastné imanie | 84 tis. € | 81 tis. € | +3,2 % |
- 17. 2. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.7%
- Cudzie zdroje5.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 4 tis. € | 88 tis. € | 84 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2 tis. € | 84 tis. € | 81 tis. € | 113 € | -282 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 7 tis. € | 86 tis. € | 81 tis. € | 748 € | 657 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 85 tis. € | 81 tis. € | 81 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 152 tis. € | 114 tis. € | 83 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 119 tis. € | 83 tis. € | 82 tis. € | 1 tis. € | 848 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 198 tis. € | 116 tis. € | 81 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 175 tis. € | 79 tis. € | 74 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 154 tis. € | 66 tis. € | 62 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 206 tis. € | 79 tis. € | 56 tis. € | 27 tis. € | 21 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 2. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 2. 2012
- 2služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 17. 2. 2012
- 3reklamné a marketingové službyod 17. 2. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 17. 2. 2012
- 5baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 17. 2. 2012
- 6služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 17. 2. 2012
- 7činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 17. 2. 2012
- 8prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 17. 2. 2012
- 9organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 17. 2. 2012
- 10nakladanie s výsledkami duševnej tvorivej činnosti so súhlasom autoraod 17. 2. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46557261
- RÚZ ID
- 1194567
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 2. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat206 478 EUR · rok 2015
- 27. 2. 2012Registrácia platcu DPHSK2023414393