redByte, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 40 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (464 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 3. 2012
- Sídlo
- Fialová 4036/10, 85107, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža67,8 %
- ROA (návratnosť aktív)45,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)65,5 %
- Zadlženosť30 %
- Kapitálová primeranosť69,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 49.29netIncome: 228 957revenue: 464 472prevNetIncome: 115 014
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 69.86equity: 349 471assets: 500 254
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 30.14equity: 349 471assets: 500 254
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.41revenueYoY: -39.79validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 67.81netMargin: 49.29ebitda: 314 945revenue: 464 472
Altman Z''-Score22.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 15.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.60 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.43 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 45.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 45.77 % vs. predchádzajúce 27.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 30.14 % vs. predchádzajúce 71.62 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.93× vs. predchádzajúce 1.82×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 49.29 % vs. predchádzajúca 14.91 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 69.86 % vs. predchádzajúca 28.38 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 40 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 49.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.49 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 67.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 70 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 464 tis. € | 771 tis. € | −39,8 % |
| EBITDA | 315 tis. € | 147 tis. € | +114,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 283 tis. € | 132 tis. € | +114,2 % |
| Čistý zisk | 229 tis. € | 115 tis. € | +99,1 % |
| Aktíva | 500 tis. € | 425 tis. € | +17,8 % |
| Vlastné imanie | 349 tis. € | 121 tis. € | +190,0 % |
- 7. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie69.9%
- Cudzie zdroje30.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 464 tis. € | 500 tis. € | 349 tis. € | 315 tis. € | 229 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 771 tis. € | 425 tis. € | 121 tis. € | 147 tis. € | 115 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 814 tis. € | 809 tis. € | 286 tis. € | 357 tis. € | 280 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 657 tis. € | 616 tis. € | 544 tis. € | 350 tis. € | 276 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 573 tis. € | 298 tis. € | 268 tis. € | 334 tis. € | 263 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 504 tis. € | 265 tis. € | 223 tis. € | 276 tis. € | 217 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 507 tis. € | 517 tis. € | 482 tis. € | 347 tis. € | 255 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 488 tis. € | 523 tis. € | 507 tis. € | 281 tis. € | 221 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 555 tis. € | 574 tis. € | 532 tis. € | 357 tis. € | 281 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 528 tis. € | 407 tis. € | 251 tis. € | 317 tis. € | 246 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46557270
- RÚZ ID
- 1190358
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat813 984 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 21. 5. 2012Registrácia platcu DPHSK2023470735