NORIA SK s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.1 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 26/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (962 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 2. 2012
- Sídlo
- Budovateľská 45, 08801, Prešov
- EBITDA marža2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)3,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť266 %
- Kapitálová primeranosť-165,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.951netIncome: 9 142revenue: 961 725prevNetIncome: -3 657
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -165.73equity: -494 439assets: 298 342
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 265.73equity: -494 439assets: 298 342
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.10revenueYoY: 6.10validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.91netMargin: 0.951ebitda: 28 001revenue: 961 725
Altman Z''-Score-7.37Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -3.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.99 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.65 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.06 % vs. predchádzajúce -1.22 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 265.73 % vs. predchádzajúce 267.45 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.22× vs. predchádzajúce 3.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.95 % vs. predchádzajúca -0.40 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -165.73 % vs. predchádzajúca -167.45 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 962 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 962 tis. € | 906 tis. € | +6,1 % |
| EBITDA | 28 tis. € | 15 tis. € | +83,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | 14 tis. € | +83,5 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | -4 tis. € | +350,0 % |
| Aktíva | 298 tis. € | 301 tis. € | −0,8 % |
| Vlastné imanie | -494 tis. € | -504 tis. € | +1,8 % |
- 23. 2. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 793 tis. €
- Aktíva spolu
- 298 tis. €
- Vlastné imanie
- −494 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 962 tis. € | 298 tis. € | -494 tis. € | 28 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 906 tis. € | 301 tis. € | -504 tis. € | 15 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 923 tis. € | 348 tis. € | -503 tis. € | 54 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,2 mil. € | 389 tis. € | -537 tis. € | 6 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 728 tis. € | 332 tis. € | -487 tis. € | 38 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 436 tis. € | 226 tis. € | -522 tis. € | 28 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 565 tis. € | 349 tis. € | -399 tis. € | -253 tis. € | -281 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 603 tis. € | 468 tis. € | -118 tis. € | 20 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 814 tis. € | 442 tis. € | -110 tis. € | — | -116 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla3. 6. 2014 → 29. 1. 2015
Strojnícka 1, Prešov
- Založenie spoločnosti23. 2. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla23. 2. 2012 → 2. 6. 2014
Budovateľská 45/12533, Prešov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 30. 1. 2015
- 2výroba čerpadiel, kompresorov, ventilov a armatúrod 23. 2. 2012
- 3uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 2. 2012
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 2. 2012
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 23. 2. 2012
- 6oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 23. 2. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46558985
- RÚZ ID
- 1186707
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 2. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 239 844 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 3. 6. 2014Zmena sídlaStrojnícka 1, Prešov
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 26. 3. 2012Registrácia platcu DPHSK2023425459
- 23. 2. 2012Zmena sídlaBudovateľská 45/12533, Prešov