NOV design s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (4,7 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 3. 2012
- Sídlo
- Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža4,1 %
- ROA (návratnosť aktív)3,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)38,4 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť8,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.35netIncome: 111 408revenue: 4 745 800prevNetIncome: 57 553
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.48equity: 289 993assets: 3 421 104
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.52equity: 289 993assets: 3 421 104
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 74.91revenueYoY: 16.55validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.10netMargin: 2.35ebitda: 194 815revenue: 4 745 800
Altman Z''-Score0.79Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.26 % vs. predchádzajúce 2.89 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.52 % vs. predchádzajúce 91.04 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.39× vs. predchádzajúce 2.04×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.35 % vs. predchádzajúca 1.41 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.48 % vs. predchádzajúca 8.96 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 4.7 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 2.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,7 mil. € | 4,1 mil. € | +16,5 % |
| EBITDA | 195 tis. € | 110 tis. € | +77,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 175 tis. € | 99 tis. € | +77,0 % |
| Čistý zisk | 111 tis. € | 58 tis. € | +93,6 % |
| Aktíva | 3,4 mil. € | 2,0 mil. € | +71,7 % |
| Vlastné imanie | 290 tis. € | 179 tis. € | +62,4 % |
- 3. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.5%
- Cudzie zdroje91.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 4,7 mil. € | 3,4 mil. € | 290 tis. € | 195 tis. € | 111 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 4,1 mil. € | 2,0 mil. € | 179 tis. € | 110 tis. € | 58 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 4,7 mil. € | 2,7 mil. € | 121 tis. € | 39 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6,1 mil. € | 4,9 mil. € | 105 tis. € | 123 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 505 tis. € | 1,5 mil. € | 54 tis. € | 26 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 331 tis. € | 445 tis. € | 50 tis. € | 30 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 301 tis. € | 490 tis. € | -45 tis. € | 22 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 351 tis. € | 543 tis. € | -39 tis. € | 23 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 860 tis. € | 553 tis. € | -58 tis. € | 17 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 31 tis. € | 202 tis. € | -56 tis. € | — | -64 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46562346
- RÚZ ID
- 1190277
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat6 055 762 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna