AS Kariko, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 75/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (65 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 3. 2012
- Sídlo
- Stará Vajnorská 15, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža8,8 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,6 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť98,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.55netIncome: 4 248revenue: 64 823prevNetIncome: 7 242
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.32equity: 269 422assets: 274 024
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.68equity: 269 422assets: 274 024
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.58revenueYoY: -19.12validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.83netMargin: 6.55ebitda: 5 722revenue: 64 823
Altman Z''-Score64.31Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.79 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 61.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.55 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.55 % vs. predchádzajúce 2.70 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.68 % vs. predchádzajúce 69.59 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.24× vs. predchádzajúce 0.30×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.55 % vs. predchádzajúca 9.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.32 % vs. predchádzajúca 30.41 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 19 % na 65 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 231 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 65 tis. € | 80 tis. € | −19,1 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 10 tis. € | −42,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 9 tis. € | −42,8 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 7 tis. € | −41,3 % |
| Aktíva | 274 tis. € | 268 tis. € | +2,3 % |
| Vlastné imanie | 269 tis. € | 81 tis. € | +230,9 % |
- 23. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.3%
- Cudzie zdroje1.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 65 tis. € | 274 tis. € | 269 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 80 tis. € | 268 tis. € | 81 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 99 tis. € | 266 tis. € | 74 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 142 tis. € | 218 tis. € | 62 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 118 tis. € | 167 tis. € | 54 tis. € | 25 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 70 tis. € | 79 tis. € | 37 tis. € | — | 17 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena23. 3. 2012 → 13. 12. 2019
HUGE s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 3. 2012
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 3. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 3. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 23. 3. 2012
- 5prenájom hnuteľných vecíod 23. 3. 2012
- 6administratívne službyod 23. 3. 2012
- 7činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 3. 2012
- 8reklamné a marketingové službyod 23. 3. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46563342
- RÚZ ID
- 1199586
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat142 000 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 23. 3. 2012Zmena obchodného mena→ HUGE s. r. o.