mk.elektrick, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (258 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 3. 2012
- Sídlo
- Nám. Jána Lazoríka 219/5, 08271, Krivany
- EBITDA marža9,0 %
- ROA (návratnosť aktív)2,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,2 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť34,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.98netIncome: 7 681revenue: 257 628prevNetIncome: 3 028
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.66equity: 106 086assets: 306 083
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.34equity: 106 086assets: 306 083
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.10revenueYoY: -61.73validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.05netMargin: 2.98ebitda: 23 309revenue: 257 628
Altman Z''-Score2.69Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.68 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.51 % vs. predchádzajúce 1.30 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.34 % vs. predchádzajúce 57.65 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.84× vs. predchádzajúce 2.90×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.98 % vs. predchádzajúca 0.45 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.66 % vs. predchádzajúca 42.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 62 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 258 tis. € | 673 tis. € | −61,7 % |
| EBITDA | 23 tis. € | 8 tis. € | +195,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 21 tis. € | 7 tis. € | +195,4 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 3 tis. € | +153,7 % |
| Aktíva | 306 tis. € | 232 tis. € | +31,7 % |
| Vlastné imanie | 106 tis. € | 98 tis. € | +7,8 % |
- 3. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.7%
- Cudzie zdroje65.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 258 tis. € | 306 tis. € | 106 tis. € | 23 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 673 tis. € | 232 tis. € | 98 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 789 tis. € | 246 tis. € | 95 tis. € | 34 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 367 tis. € | 176 tis. € | 71 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 372 tis. € | 224 tis. € | 68 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 442 tis. € | 200 tis. € | 58 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 281 tis. € | 218 tis. € | 51 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 283 tis. € | 147 tis. € | 41 tis. € | 20 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 533 tis. € | 128 tis. € | 31 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 312 tis. € | 130 tis. € | 18 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla3. 3. 2012 → 24. 5. 2024
Ľadová 172/5, Krivany
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických v rozsahu elektrických zariadení nad 1000 V a bleskozvodov v objektoch triedy Aod 8. 3. 2013
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 3. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 3. 2013
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 8. 3. 2013
- 5Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 8. 3. 2013
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 3. 2013
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 3. 2013
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 3. 2013
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 3. 2013
- 10Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 8. 3. 2013
- 11Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 8. 3. 2013
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 3. 2013
- 13montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 3. 3. 2012
- 14projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 3. 2012
- 15projektovanie, montáž, vykonávanie revízii, oprava a údržba meracej a regulačnej technikyod 3. 3. 2012
- 16projektovanie, montáž, opravy, revízie a údržba telekomunikačných zariadeníod 3. 3. 2012
- 17inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 3. 3. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46564951
- RÚZ ID
- 1193874
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat788 828 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 20. 1. 2014Registrácia platcu DPHSK2023434655
- 3. 3. 2012Zmena sídlaĽadová 172/5, Krivany