PE - CA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 56/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (49 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 3. 2012
- Sídlo
- Humenská 17/334, 04011, Košice - mestská časť Západ
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)2,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,3 %
- Zadlženosť34 %
- Kapitálová primeranosť66,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.04netIncome: 508.00revenue: 48 866prevNetIncome: 500.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 65.99equity: 11 775assets: 17 843
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 34.01equity: 11 775assets: 17 843
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.57revenueYoY: 16.96validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.32netMargin: 1.04ebitda: 643.00revenue: 48 866
Altman Z''-Score4.73Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.19 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.85 % vs. predchádzajúce 4.43 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 34.01 % vs. predchádzajúce 0.14 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.74× vs. predchádzajúce 3.70×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.04 % vs. predchádzajúca 1.20 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 65.99 % vs. predchádzajúca 99.86 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 48866 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 49 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 66 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 tis. € | 42 tis. € | +17,0 % |
| EBITDA | 643 € | 633 € | +1,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 579 € | 570 € | +1,6 % |
| Čistý zisk | 508 € | 500 € | +1,6 % |
| Aktíva | 18 tis. € | 11 tis. € | +58,1 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 11 tis. € | +4,5 % |
- 6. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.0%
- Cudzie zdroje34.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 49 tis. € | 18 tis. € | 12 tis. € | 643 € | 508 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 42 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | 633 € | 500 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 47 tis. € | 163 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 47 tis. € | 161 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 49 tis. € | 121 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 47 tis. € | 80 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 503 € | EUR |
| 2013 | Riadna | 44 tis. € | 46 tis. € | 6 tis. € | — | 389 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 3. 2012
- 2poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 6. 3. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 3. 2012
- 4reklamné a marketingové službyod 6. 3. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46567534
- RÚZ ID
- 1190899
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat49 009 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna