AVANTI Agency s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2916 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 3. 2012
- Sídlo
- Mamateyova 1504/30, 85103, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža6,9 %
- ROA (návratnosť aktív)2,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,5 %
- Zadlženosť23 %
- Kapitálová primeranosť77,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.18netIncome: 307.00revenue: 9 650prevNetIncome: -1 421
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.22equity: 8 798assets: 11 394
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.78equity: 8 798assets: 11 394
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 47.71revenueYoY: 2 915,625validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.89netMargin: 3.18ebitda: 665.00revenue: 9 650
Altman Z''-Score4.73Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.68 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.69 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.69 % vs. predchádzajúce -62.88 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.78 % vs. predchádzajúce 79.42 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.85× vs. predchádzajúce 0.14×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.18 % vs. predchádzajúca -444.06 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.22 % vs. predchádzajúca 20.58 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 9650 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +2916 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2916 % na 9650 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 77 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 320 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2019 | 2014 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 10 tis. € | 320 € | +29× |
| EBITDA | 665 € | -926 € | +171,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 599 € | -833 € | +171,8 % |
| Čistý zisk | 307 € | -1 tis. € | +121,6 % |
| Aktíva | 11 tis. € | 2 tis. € | +404,2 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 465 € | +18× |
- 1. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie77.2%
- Cudzie zdroje22.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 10 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 665 € | 307 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 320 € | 2 tis. € | 465 € | -926 € | -1 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 4 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | — | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46567933
- RÚZ ID
- 1191082
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat9 650 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna