Salus vitae, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 94/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (192 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 4. 2012
- Sídlo
- Bystrická 2550/94A, 04011, Košice - mestská časť Pereš
- EBITDA marža17,0 %
- ROA (návratnosť aktív)15,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,7 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť93,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.29netIncome: 25 478revenue: 191 740prevNetIncome: 20 170
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.67equity: 152 833assets: 163 158
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.33equity: 152 833assets: 163 158
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 15.40revenueYoY: 5.90validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.02netMargin: 13.29ebitda: 32 639revenue: 191 740
Altman Z''-Score22.26Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.84 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 15.54 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.62 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.62 % vs. predchádzajúce 14.59 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.33 % vs. predchádzajúce 7.88 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.18× vs. predchádzajúce 1.31×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.29 % vs. predchádzajúca 11.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.67 % vs. predchádzajúca 92.12 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 192 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 13.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 15.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 192 tis. € | 181 tis. € | +5,9 % |
| EBITDA | 33 tis. € | 26 tis. € | +25,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 29 tis. € | 23 tis. € | +25,0 % |
| Čistý zisk | 25 tis. € | 20 tis. € | +26,3 % |
| Aktíva | 163 tis. € | 138 tis. € | +18,0 % |
| Vlastné imanie | 153 tis. € | 127 tis. € | +20,0 % |
- 2. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.7%
- Cudzie zdroje6.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 192 tis. € | 163 tis. € | 153 tis. € | 33 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 181 tis. € | 138 tis. € | 127 tis. € | 26 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 160 tis. € | 140 tis. € | 116 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 131 tis. € | 125 tis. € | 93 tis. € | 29 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 121 tis. € | 123 tis. € | 76 tis. € | 36 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 92 tis. € | 61 tis. € | 56 tis. € | 30 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 83 tis. € | 44 tis. € | 33 tis. € | 29 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 64 tis. € | 26 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 61 tis. € | 27 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 20 tis. € | 11 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla10. 12. 2014 → 16. 11. 2016
Bystrická 94, Košice-Pereš
- Založenie spoločnosti2. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla2. 4. 2012 → 9. 12. 2014
Vojenská 8/1334, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 7. 9. 2022
- 2Vedenie účtovníctvaod 7. 9. 2022
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 7. 9. 2022
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 9. 2022
- 5Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 9. 2022
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 9. 2022
- 7poskytovanie sociálnych služiebod 21. 6. 2016
- 8výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 21. 6. 2016
- 9čistiace a upratovacie službyod 21. 6. 2016
- 10administratívne službyod 21. 6. 2016
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 6. 2016
- 12vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 21. 6. 2016
- 13poskytovanie zdravotníckej starostlivosti v neštátnom zdravotníckom zariadení - odbor všeobecné lekárstvo pre dospelýchod 11. 5. 2012
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 4. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46571949
- RÚZ ID
- 1198695
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat191 740 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 12. 2014Zmena sídlaBystrická 94, Košice-Pereš
- 2. 4. 2012Zmena sídlaVojenská 8/1334, Košice