ADL TRADE s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17519 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 3. 2012
- Sídlo
- Šenkvická cesta 11, 90201, Pezinok
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)5,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)75,1 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť7,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.94netIncome: 27 388revenue: 1 409 556prevNetIncome: 7 040
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.25equity: 36 493assets: 503 091
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.75equity: 36 493assets: 503 091
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 191.58revenueYoY: 17 519,45validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.49netMargin: 1.94ebitda: 35 044revenue: 1 409 556
Altman Z''-Score0.87Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.40 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.44 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.44 % vs. predchádzajúce 69.22 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.75 % vs. predchádzajúce 10.47 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.80× vs. predchádzajúce 0.79×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.94 % vs. predchádzajúca 88.00 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.25 % vs. predchádzajúca 89.53 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +17519 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 17519 % na 1.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 8000 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,4 mil. € | 8 tis. € | +175× |
| EBITDA | 35 tis. € | 8 tis. € | +338,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 32 tis. € | 7 tis. € | +338,1 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | 7 tis. € | +289,0 % |
| Aktíva | 503 tis. € | 10 tis. € | +48× |
| Vlastné imanie | 36 tis. € | 9 tis. € | +300,8 % |
- 14. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.3%
- Cudzie zdroje92.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 1,4 mil. € | 503 tis. € | 36 tis. € | 35 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 8 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 8 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 61 € | 13 tis. € | 2 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 20 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | — | 493 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46577491
- RÚZ ID
- 1199076
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat1 409 556 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna