IB services s. r. o. v likvidácii
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 70 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (265 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 3. 2012
- Sídlo
- Peterská 15199/20, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža5,6 %
- ROA (návratnosť aktív)7,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,5 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť29,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.40netIncome: 9 015revenue: 265 019prevNetIncome: 7 510
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.16equity: 35 361assets: 121 252
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.84equity: 35 361assets: 121 252
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 61.38revenueYoY: 70.21validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.64netMargin: 3.40ebitda: 14 951revenue: 265 019
Altman Z''-Score2.53Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.70 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.43 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.43 % vs. predchádzajúce 9.16 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.84 % vs. predchádzajúce 67.85 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.19× vs. predchádzajúce 1.90×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.40 % vs. predchádzajúca 4.82 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.16 % vs. predchádzajúca 32.15 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 70 % na 265 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+70 %), aktíva (+48 %), vlastné imanie (+34 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 265 tis. € | 156 tis. € | +70,2 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 14 tis. € | +8,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 12 tis. € | +8,8 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 8 tis. € | +20,0 % |
| Aktíva | 121 tis. € | 82 tis. € | +47,9 % |
| Vlastné imanie | 35 tis. € | 26 tis. € | +34,2 % |
- 14. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.2%
- Cudzie zdroje70.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 265 tis. € | 121 tis. € | 35 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 156 tis. € | 82 tis. € | 26 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 135 tis. € | 38 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 41 tis. € | 20 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 39 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | — | 1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46584986
- RÚZ ID
- 1193820
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat265 019 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna