SPARU plus, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (818 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 3. 2012
- Sídlo
- Sverepec 244, 01701, Sverepec
- EBITDA marža12,9 %
- ROA (návratnosť aktív)5,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,6 %
- Zadlženosť39 %
- Kapitálová primeranosť60,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.06netIncome: 41 436revenue: 818 474prevNetIncome: 17 183
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 60.63equity: 480 613assets: 792 671
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 39.37equity: 480 613assets: 792 671
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.258revenueYoY: -20.45validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.92netMargin: 5.06ebitda: 105 769revenue: 818 474
Altman Z''-Score6.01Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.44 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.76 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.62 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.23 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.23 % vs. predchádzajúce 2.02 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 39.37 % vs. predchádzajúce 32.11 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.03× vs. predchádzajúce 1.21×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.06 % vs. predchádzajúca 1.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 60.63 % vs. predchádzajúca 67.89 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 20 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 5.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 61 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 818 tis. € | 1,0 mil. € | −20,4 % |
| EBITDA | 106 tis. € | 88 tis. € | +20,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 95 tis. € | 79 tis. € | +20,4 % |
| Čistý zisk | 41 tis. € | 17 tis. € | +141,1 % |
| Aktíva | 793 tis. € | 852 tis. € | −7,0 % |
| Vlastné imanie | 481 tis. € | 578 tis. € | −16,9 % |
- 6. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie60.6%
- Cudzie zdroje39.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 818 tis. € | 793 tis. € | 481 tis. € | 106 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,0 mil. € | 852 tis. € | 578 tis. € | 88 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 985 tis. € | 807 tis. € | 561 tis. € | 99 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,1 mil. € | 730 tis. € | 527 tis. € | 109 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 944 tis. € | 646 tis. € | 497 tis. € | 140 tis. € | 69 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 969 tis. € | 582 tis. € | 429 tis. € | 155 tis. € | 86 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 867 tis. € | 514 tis. € | 342 tis. € | 98 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 732 tis. € | 467 tis. € | 294 tis. € | 130 tis. € | 82 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 879 tis. € | 411 tis. € | 212 tis. € | 185 tis. € | 125 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 800 tis. € | 347 tis. € | 87 tis. € | 101 tis. € | 54 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena6. 3. 2012 → 22. 1. 2014
STAFORA plus, s. r. o.
- Zmena sídla6. 3. 2012 → 28. 11. 2012
Nábrežná 1345/40, Považská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynových a tlakovýchod 1. 6. 2012
- 2výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 6. 3. 2012
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 6. 3. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 3. 2012
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 3. 2012
- 6prenájom hnuteľných vecíod 6. 3. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46589163
- RÚZ ID
- 1199718
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat1 121 100 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 20. 7. 2012Registrácia platcu DPHSK2023447140
- 6. 3. 2012Zmena obchodného mena→ STAFORA plus, s. r. o.
- 6. 3. 2012Zmena sídlaNábrežná 1345/40, Považská Bystrica