STAVOB.SK, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,1 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 3. 2012
- Sídlo
- Štúrova 37, 02354, Turzovka
- EBITDA marža14,5 %
- ROA (návratnosť aktív)24,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)51,2 %
- Zadlženosť52 %
- Kapitálová primeranosť47,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.91netIncome: 232 418revenue: 2 129 440prevNetIncome: 324 591
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 47.71equity: 453 729assets: 951 092
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 52.29equity: 453 729assets: 951 092
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.46revenueYoY: 5.56validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.52netMargin: 10.91ebitda: 309 205revenue: 2 129 440
Altman Z''-Score6.71Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.96 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.86 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.96 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 24.44 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 24.44 % vs. predchádzajúce 45.11 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 52.29 % vs. predchádzajúce 52.56 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.24× vs. predchádzajúce 2.80×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.91 % vs. predchádzajúca 16.09 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.71 % vs. predchádzajúca 47.44 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 2.1 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 10.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 48 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 24.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,1 mil. € | 2,0 mil. € | +5,6 % |
| EBITDA | 309 tis. € | 424 tis. € | −27,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 278 tis. € | 381 tis. € | −27,1 % |
| Čistý zisk | 232 tis. € | 325 tis. € | −28,4 % |
| Aktíva | 951 tis. € | 720 tis. € | +32,2 % |
| Vlastné imanie | 454 tis. € | 341 tis. € | +32,9 % |
- 23. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie47.7%
- Cudzie zdroje52.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,1 mil. € | 951 tis. € | 454 tis. € | 309 tis. € | 232 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,0 mil. € | 720 tis. € | 341 tis. € | 424 tis. € | 325 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,6 mil. € | 704 tis. € | 132 tis. € | 108 tis. € | 73 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,1 mil. € | 573 tis. € | 76 tis. € | 80 tis. € | 59 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,8 mil. € | 616 tis. € | 155 tis. € | 67 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,1 mil. € | 528 tis. € | 116 tis. € | 44 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,1 mil. € | 429 tis. € | 95 tis. € | 46 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,3 mil. € | 479 tis. € | 73 tis. € | 37 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,3 mil. € | 425 tis. € | 53 tis. € | 48 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 802 tis. € | 315 tis. € | 125 tis. € | 65 tis. € | 44 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46597034
- RÚZ ID
- 1204317
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 129 440 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 10. 2012Registrácia platcu DPHSK2023474673