SGA s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 50 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (6 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 3. 2012
- Sídlo
- Čingovská 11, 04012, Košice - mestská časť Nad jazerom
- EBITDA marža1,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,2 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť97,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.231netIncome: 13.00revenue: 5 634prevNetIncome: 2 555
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.34equity: 6 525assets: 6 703
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.66equity: 6 525assets: 6 703
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -6.04revenueYoY: -50.23validHistoryYears: 9.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.83netMargin: 0.231ebitda: 103.00revenue: 5 634
Altman Z''-Score41.60Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 38.49 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.19 % vs. predchádzajúce 25.26 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.66 % vs. predchádzajúce 35.61 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.84× vs. predchádzajúce 1.12×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.23 % vs. predchádzajúca 22.57 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.34 % vs. predchádzajúca 64.39 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 34 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 5634 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 50 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6 tis. € | 11 tis. € | −50,2 % |
| EBITDA | 103 € | 3 tis. € | −96,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 93 € | 3 tis. € | −96,7 % |
| Čistý zisk | 13 € | 3 tis. € | −99,5 % |
| Aktíva | 7 tis. € | 10 tis. € | −33,7 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 7 tis. € | +0,2 % |
- 30. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.3%
- Cudzie zdroje2.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 6 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 103 € | 13 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 8 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 887 € | 673 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 10 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 82 € | -20 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 8 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | -228 € | -324 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 7 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | 673 € | 104 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 8 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | -722 € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 10 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 9 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | 184 € | -367 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | — | -453 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry okrem horskej vodcovskej činnosti - rozhodca futbaluod 30. 3. 2012
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 3. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 3. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 3. 2012
- 5prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 3. 2012
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 30. 3. 2012
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 3. 2012
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 3. 2012
- 9ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 30. 3. 2012
- 10ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 3. 2012
- 11poskytovaníe služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 30. 3. 2012
- 12poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 30. 3. 2012
- 13poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 30. 3. 2012
- 14poskytovanie služieb v rybárstveod 30. 3. 2012
- 15činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 3. 2012
- 16čistiace a upratovacie službyod 30. 3. 2012
- 17vedenie účtovníctvaod 30. 3. 2012
- 18nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 3. 2012
- 19podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 30. 3. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46597140
- RÚZ ID
- 1203591
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat11 321 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna