SM-Building, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2816 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (7 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 5. 2012
- Sídlo
- Rajecká 10, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- EBITDA marža29,2 %
- ROA (návratnosť aktív)4,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,3 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť30,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 29.18netIncome: 1 957revenue: 6 707prevNetIncome: 17 916
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.78equity: 12 816assets: 41 640
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.22equity: 12 816assets: 41 640
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 2 816,087validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 29.18netMargin: 29.18ebitda: 1 957revenue: 6 707
Altman Z''-Score2.90Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.70 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.70 % vs. predchádzajúce 50.99 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.22 % vs. predchádzajúce 18.10 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.16× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 29.18 % vs. predchádzajúca 7789.57 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.78 % vs. predchádzajúca 81.90 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 6707 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +2816 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2816 % na 6707 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 29.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.29 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 29.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7 tis. € | 230 € | +28× |
| EBITDA | 2 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 18 tis. € | −89,1 % |
| Aktíva | 42 tis. € | 35 tis. € | +18,5 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 29 tis. € | −55,5 % |
- 10. 5. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Vlastné imanie30.8%
- Cudzie zdroje69.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 7 tis. € | 42 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 230 € | 35 tis. € | 29 tis. € | — | 18 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 5. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46599355
- RÚZ ID
- 1197812
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 5. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat6 707 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna