BENSTROJ s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 65 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (88 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 3. 2012
- Sídlo
- Pavlovce 59, 98001, Pavlovce
- EBITDA marža9,5 %
- ROA (návratnosť aktív)2,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,0 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť9,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.04netIncome: 7 103revenue: 88 372prevNetIncome: -3 325
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.85equity: 35 466assets: 360 182
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.15equity: 35 466assets: 360 182
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.25revenueYoY: 65.03validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.50netMargin: 8.04ebitda: 8 396revenue: 88 372
Altman Z''-Score0.69Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.97 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.97 % vs. predchádzajúce -1.12 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.15 % vs. predchádzajúce 90.45 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.25× vs. predchádzajúce 0.18×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.04 % vs. predchádzajúca -6.21 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.85 % vs. predchádzajúca 9.55 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 65 % na 88 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 88 tis. € | 54 tis. € | +65,0 % |
| EBITDA | 8 tis. € | -3 tis. € | +360,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | -3 tis. € | +360,3 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | -3 tis. € | +313,6 % |
| Aktíva | 360 tis. € | 297 tis. € | +21,3 % |
| Vlastné imanie | 35 tis. € | 28 tis. € | +25,0 % |
- 27. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.8%
- Cudzie zdroje90.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 88 tis. € | 360 tis. € | 35 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 54 tis. € | 297 tis. € | 28 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 73 tis. € | 279 tis. € | 32 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 86 tis. € | 258 tis. € | 28 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 60 tis. € | 222 tis. € | 16 tis. € | -1 tis. € | -986 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 50 tis. € | 184 tis. € | 17 tis. € | -22 € | -68 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 70 tis. € | 171 tis. € | 17 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 55 tis. € | 142 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 53 tis. € | 119 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 40 tis. € | 101 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 927 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 4. 2024
- 2správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 12. 4. 2024
- 3poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 12. 4. 2024
- 4poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 12. 4. 2024
- 5čistiace a upratovacie službyod 12. 4. 2024
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 17. 8. 2013
- 7výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 11. 7. 2012
- 8dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 3. 2012
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 3. 2012
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 3. 2012
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 3. 2012
- 12údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 3. 2012
- 13ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 27. 3. 2012
- 14prenájom hnuteľných vecíod 27. 3. 2012
- 15vykonávanie odťahovej službyod 27. 3. 2012
- 16nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 3. 2012
- 17prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 3. 2012
- 18opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 27. 3. 2012
- 19úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 27. 3. 2012
- 20poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 27. 3. 2012
- 21uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 3. 2012
- 22poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 27. 3. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46605517
- RÚZ ID
- 1200132
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat88 372 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 16. 5. 2012Registrácia platcu DPHSK2023483132