LOCA, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1330 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (107 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 4. 2012
- Sídlo
- Zavarská 9100/11D, 91701, Trnava
- EBITDA marža56,9 %
- ROA (návratnosť aktív)77,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)99,7 %
- Zadlženosť23 %
- Kapitálová primeranosť77,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 45.72netIncome: 49 050revenue: 107 284prevNetIncome: -4 828
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.42equity: 49 222assets: 63 577
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.58equity: 49 222assets: 63 577
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 38.47revenueYoY: 1 329,691validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 56.90netMargin: 45.72ebitda: 61 046revenue: 107 284
Altman Z''-Score7.06Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.48 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.60 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 77.15 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 77.15 % vs. predchádzajúce -2806.98 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.58 % vs. predchádzajúce 0.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.69× vs. predchádzajúce 43.63×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 45.72 % vs. predchádzajúca -64.34 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.42 % vs. predchádzajúca 100.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1330 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1330 % na 107 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 45.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.46 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 56.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 77 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 107 tis. € | 8 tis. € | +13× |
| EBITDA | 61 tis. € | -5 tis. € | +14× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 55 tis. € | -4 tis. € | +14× |
| Čistý zisk | 49 tis. € | -5 tis. € | +11× |
| Aktíva | 64 tis. € | 172 € | +369× |
| Vlastné imanie | 49 tis. € | 172 € | +285× |
- 14. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie77.4%
- Cudzie zdroje22.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 107 tis. € | 64 tis. € | 49 tis. € | 61 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 8 tis. € | 172 € | 172 € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 30 tis. € | 4 tis. € | -118 tis. € | -19 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 31 tis. € | 6 tis. € | -99 tis. € | -22 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 42 tis. € | 9 tis. € | -75 tis. € | -45 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 21 tis. € | 5 tis. € | -30 tis. € | — | -26 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46610669
- RÚZ ID
- 1194591
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat107 284 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna