Casal s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 11 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (201 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 3. 2012
- Sídlo
- Pravenec 273, 97216, Pravenec
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)0,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť219 %
- Kapitálová primeranosť-118,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.154netIncome: 310.00revenue: 201 168prevNetIncome: 7 382
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -118.90equity: -51 943assets: 43 686
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 218.90equity: -51 943assets: 43 686
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.45revenueYoY: -10.80validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.32netMargin: 0.154ebitda: 2 647revenue: 201 168
Altman Z''-Score-8.45Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -2.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -5.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.57 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.71 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.71 % vs. predchádzajúce 15.62 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 218.90 % vs. predchádzajúce 210.53 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.60× vs. predchádzajúce 4.77×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.15 % vs. predchádzajúca 3.27 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -118.90 % vs. predchádzajúca -110.53 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 11 % na 201 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 201 tis. € | 226 tis. € | −10,8 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 10 tis. € | −72,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 9 tis. € | −72,6 % |
| Čistý zisk | 310 € | 7 tis. € | −95,8 % |
| Aktíva | 44 tis. € | 47 tis. € | −7,6 % |
| Vlastné imanie | -52 tis. € | -52 tis. € | +0,6 % |
- 30. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 96 tis. €
- Aktíva spolu
- 44 tis. €
- Vlastné imanie
- −52 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 201 tis. € | 44 tis. € | -52 tis. € | 3 tis. € | 310 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 226 tis. € | 47 tis. € | -52 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 210 tis. € | 41 tis. € | -60 tis. € | -14 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 259 tis. € | 57 tis. € | -43 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 287 tis. € | 44 tis. € | -77 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 147 tis. € | 25 tis. € | -78 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 157 tis. € | 9 tis. € | -152 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 188 tis. € | 8 tis. € | -163 tis. € | -34 tis. € | -35 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 208 tis. € | 17 tis. € | -128 tis. € | -51 tis. € | -53 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 60 tis. € | 17 tis. € | -75 tis. € | -3 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla15. 8. 2012 → 27. 7. 2020
Skladová 7, Prievidza
- Zmena sídla1. 5. 2012 → 14. 8. 2012
Rudnaya 212/35, Prievidza
- Založenie spoločnosti30. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 3. 2012 → 30. 4. 2012
Ditecta s.r.o.
- Zmena sídla30. 3. 2012 → 30. 4. 2012
Nám. Š. Moysesa 17, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46613129
- RÚZ ID
- 1204229
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat287 330 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 8. 2012Zmena sídlaSkladová 7, Prievidza
- 11. 6. 2012Registrácia platcu DPHSK2023473441
- 1. 5. 2012Zmena sídlaRudnaya 212/35, Prievidza
- 30. 3. 2012Zmena obchodného mena→ Ditecta s.r.o.
- 30. 3. 2012Zmena sídlaNám. Š. Moysesa 17, Banská Bystrica