KMB STAVEBNÍ SERVIS SK s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 82 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (739 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 4. 2012
- Sídlo
- Lodná 4657/2B, 94501, Komárno
- EBITDA marža3,7 %
- ROA (návratnosť aktív)5,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,9 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.08netIncome: 15 400revenue: 738 975prevNetIncome: -1 771
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.04equity: 154 850assets: 309 428
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.96equity: 154 850assets: 309 428
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 76.26revenueYoY: 82.33validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.67netMargin: 2.08ebitda: 27 110revenue: 738 975
Altman Z''-Score4.62Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.50 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.98 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.98 % vs. predchádzajúce -0.49 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.96 % vs. predchádzajúce 61.52 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.39× vs. predchádzajúce 1.12×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.08 % vs. predchádzajúca -0.44 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.04 % vs. predchádzajúca 38.48 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 82 % na 739 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+82 %), ale aktíva klesajú (-15 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 739 tis. € | 405 tis. € | +82,3 % |
| EBITDA | 27 tis. € | 8 tis. € | +242,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 24 tis. € | 7 tis. € | +242,8 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | -2 tis. € | +969,6 % |
| Aktíva | 309 tis. € | 362 tis. € | −14,6 % |
| Vlastné imanie | 155 tis. € | 139 tis. € | +11,0 % |
- 3. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.0%
- Cudzie zdroje50.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 739 tis. € | 309 tis. € | 155 tis. € | 27 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 405 tis. € | 362 tis. € | 139 tis. € | 8 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 445 tis. € | 306 tis. € | 192 tis. € | 113 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 663 tis. € | 400 tis. € | 174 tis. € | 135 tis. € | 99 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 373 tis. € | 258 tis. € | 75 tis. € | 111 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 177 tis. € | 135 tis. € | 33 tis. € | 49 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 66 tis. € | 109 tis. € | -2 tis. € | -18 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 9 tis. € | 41 tis. € | 24 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 9 tis. € | 21 tis. € | 20 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 5 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 12. 2017
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 12. 2017
- 3Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 5. 12. 2017
- 4Výroba zdvíhacích a manipulačných zariadeníod 5. 12. 2017
- 5správa bytového, alebo nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 3. 4. 2012
- 6prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 4. 2012
- 7finančný leasingod 3. 4. 2012
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 4. 2012
- 9reklamné a marketingové službyod 3. 4. 2012
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 3. 4. 2012
- 11údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 3. 4. 2012
- 12nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 4. 2012
- 13sťahovacie službyod 3. 4. 2012
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 4. 2012
- 15skladovanieod 3. 4. 2012
- 16počítačové službyod 3. 4. 2012
- 17služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 4. 2012
- 18vydavateľská činnosťod 3. 4. 2012
- 19faktoring a forfaitingod 3. 4. 2012
- 20administratívne službyod 3. 4. 2012
- 21vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 4. 2012
- 22organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 4. 2012
- 23prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 4. 2012
- 24poskytovanie prepravných služieb memotorovými vozidlamiod 3. 4. 2012
- 25sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 4. 2012
- 26sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 4. 2012
- 27prenájom hnuteľných vecíod 3. 4. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46615971
- RÚZ ID
- 1190929
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat738 975 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 25. 5. 2012Registrácia platcu DPHSK2023511050