script44 s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 143 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 77/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (156 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 4. 2012
- Sídlo
- Nová doba 505/22, 02743, Nižná
- EBITDA marža62,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,0 %
- Zadlženosť-13 %
- Kapitálová primeranosť112,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.026netIncome: -41.00revenue: 155 637prevNetIncome: 7 374
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 112.81equity: 167 754assets: 148 705
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: -12.81equity: 167 754assets: 148 705
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.63revenueYoY: 142.55validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 62.18netMargin: -0.026ebitda: 96 778revenue: 155 637
Altman Z''-Score19.63Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 2.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.19 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.72 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.03 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.03 % vs. predchádzajúce 4.91 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť -12.81 % vs. predchádzajúce -11.82 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.05× vs. predchádzajúce 0.43×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.03 % vs. predchádzajúca 11.49 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 112.81 % vs. predchádzajúca 111.82 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 143 % na 156 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
EBITDA marža 62.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 113 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 156 tis. € | 64 tis. € | +142,5 % |
| EBITDA | 97 tis. € | 10 tis. € | +856,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 87 tis. € | 9 tis. € | +856,1 % |
| Čistý zisk | -41 € | 7 tis. € | −100,6 % |
| Aktíva | 149 tis. € | 150 tis. € | −0,9 % |
| Vlastné imanie | 168 tis. € | 168 tis. € | −0,0 % |
- 27. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie100.0%
- Cudzie zdroje0.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 156 tis. € | 149 tis. € | 168 tis. € | 97 tis. € | -41 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 64 tis. € | 150 tis. € | 168 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 95 tis. € | 141 tis. € | 160 tis. € | 23 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 98 tis. € | 173 tis. € | 143 tis. € | 67 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 28 tis. € | 104 tis. € | 88 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 22 tis. € | 90 tis. € | 79 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 600 € | 68 tis. € | 68 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 74 tis. € | 87 tis. € | 74 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 49 tis. € | 35 tis. € | 8 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 68 tis. € | 42 tis. € | 37 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 27. 4. 2012
- 2výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 27. 4. 2012
- 3výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 27. 4. 2012
- 4výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 27. 4. 2012
- 5výroba meracích, kontrolných, testovacích, navigačných, optických a fotografických prístrojov a zariadeníod 27. 4. 2012
- 6výroba dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 27. 4. 2012
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 4. 2012
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 4. 2012
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 4. 2012
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 27. 4. 2012
- 11oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 27. 4. 2012
- 12počítačové službyod 27. 4. 2012
- 13služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 4. 2012
- 14vydavateľská činnosťod 27. 4. 2012
- 15informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 27. 4. 2012
- 16činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 4. 2012
- 17vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 27. 4. 2012
- 18prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 27. 4. 2012
- 19organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 27. 4. 2012
- 20reklamné a marketingové službyod 27. 4. 2012
- 21ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych spoločenských a športových podujatíod 27. 4. 2012
- 22projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 27. 4. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46631453
- RÚZ ID
- 1198253
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat155 637 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 26. 8. 2015Registrácia platcu DPHSK2023504450