Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Advokátska kancelária JUDr. Gelatka, s. r. o. (skrátený názov AK JUDr. Gelatka, s. r. o.)

aktívna
Námestie SNP 17, 01501, Rajec
bývalá registrácia podľa §7a, od 28. 4. 2020
spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2024)33 tis. €
10,6 %vs 2023
Zisk (2024)2 tis. €
71,2 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)14 tis. €
13,6 %vs 2023
Zadlženosť (2024)59 %
8,1 %Strednávs 2023
ROE (2024)11.9 %
74,6 %Dobrévs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 11 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 61/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (33 tis. €), je zisková.

Klesajúce tržbytržby -11 % medziročne
Ziskováčistá marža 5 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
3. 5. 2012
Sídlo
Námestie SNP 17, 01501, Rajec
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)4,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)11,9 %
  • Zadlženosť59 %
  • Kapitálová primeranosť40,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (33 tis. €), je zisková.
61/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 4.92
  • netIncome: 1 630
  • revenue: 33 107
  • prevNetIncome: 5 655
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 40.86
  • equity: 13 658
  • assets: 33 423
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 59.14
  • equity: 13 658
  • assets: 33 423
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 10.48
  • revenueYoY: -10.64
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 5.95
  • netMargin: 4.92
  • ebitda: 1 970
  • revenue: 33 107
Altman Z''-Score2.69Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.80aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.83aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.34aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.73presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 4.88 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.88 % vs. predchádzajúce 16.77 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 59.14 % vs. predchádzajúce 64.34 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.99× vs. predchádzajúce 1.10×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.92 % vs. predchádzajúca 15.26 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.86 % vs. predchádzajúca 35.66 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 33107 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 11 % na 33 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 4.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 41 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby33 tis. €37 tis. €−10,6 %
EBITDA2 tis. €7 tis. €−70,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €6 tis. €−70,4 %
Čistý zisk2 tis. €6 tis. €−71,2 %
Aktíva33 tis. €34 tis. €−0,9 %
Vlastné imanie14 tis. €12 tis. €+13,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 3. 5. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby