ALEX business company s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.8 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 23/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (138 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 4. 2012
- Sídlo
- Astrová 2/A, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť202 %
- Kapitálová primeranosť-101,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.73netIncome: 2 387revenue: 137 767prevNetIncome: -119 028
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -101.73equity: -198 363assets: 194 984
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 201.73equity: -198 363assets: 194 984
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 2.83validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.58netMargin: 1.73ebitda: 3 553revenue: 137 767
Altman Z''-Score-4.38Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -2.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.95 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.53 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.22 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.22 % vs. predchádzajúce -74.06 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 201.73 % vs. predchádzajúce 224.91 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.71× vs. predchádzajúce 0.83×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.73 % vs. predchádzajúca -88.84 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -101.73 % vs. predchádzajúca -124.91 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 138 tis. € | 134 tis. € | +2,8 % |
| EBITDA | 4 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -119 tis. € | +102,0 % |
| Aktíva | 195 tis. € | 161 tis. € | +21,3 % |
| Vlastné imanie | -198 tis. € | -201 tis. € | +1,2 % |
- 21. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 393 tis. €
- Aktíva spolu
- 195 tis. €
- Vlastné imanie
- −198 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 138 tis. € | 195 tis. € | -198 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 134 tis. € | 161 tis. € | -201 tis. € | — | -119 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46634665
- RÚZ ID
- 1200922
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat137 767 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna