STEFMONT s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,7 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 4. 2012
- Sídlo
- Čeľovská 124/68, 07501, Plechotice
- EBITDA marža23,2 %
- ROA (návratnosť aktív)22,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)31,1 %
- Zadlženosť29 %
- Kapitálová primeranosť71,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.85netIncome: 447 244revenue: 2 653 554prevNetIncome: 331 694
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 71.08equity: 1 436 182assets: 2 020 515
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 28.92equity: 1 436 182assets: 2 020 515
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 20.00revenueYoY: 16.19validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 23.21netMargin: 16.85ebitda: 615 934revenue: 2 653 554
Altman Z''-Score9.61Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.40 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.14 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.14 % vs. predchádzajúce 22.84 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 28.92 % vs. predchádzajúce 31.90 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.31× vs. predchádzajúce 1.57×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.85 % vs. predchádzajúca 14.52 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 71.08 % vs. predchádzajúca 68.10 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 2.7 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 16.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 23.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 71 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,7 mil. € | 2,3 mil. € | +16,2 % |
| EBITDA | 616 tis. € | 471 tis. € | +30,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 554 tis. € | 424 tis. € | +30,7 % |
| Čistý zisk | 447 tis. € | 332 tis. € | +34,8 % |
| Aktíva | 2,0 mil. € | 1,5 mil. € | +39,1 % |
| Vlastné imanie | 1,4 mil. € | 989 tis. € | +45,2 % |
- 19. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie71.1%
- Cudzie zdroje28.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,7 mil. € | 2,0 mil. € | 1,4 mil. € | 616 tis. € | 447 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,3 mil. € | 1,5 mil. € | 989 tis. € | 471 tis. € | 332 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 1,2 mil. € | 961 tis. € | 155 tis. € | 83 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 1,2 mil. € | 878 tis. € | 311 tis. € | 199 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 993 tis. € | 679 tis. € | 257 tis. € | 171 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 740 tis. € | 839 tis. € | 509 tis. € | 34 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,3 mil. € | 1,4 mil. € | 1,2 mil. € | 287 tis. € | 194 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,5 mil. € | 1,0 mil. € | 795 tis. € | 604 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 848 tis. € | 709 tis. € | 444 tis. € | 190 tis. € | 129 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 889 tis. € | 499 tis. € | 315 tis. € | 333 tis. € | 247 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 2. 2020
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 4. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 4. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 19. 4. 2012
- 5prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 4. 2012
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 4. 2012
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 4. 2012
- 8výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 19. 4. 2012
- 9opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 19. 4. 2012
- 10oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 19. 4. 2012
- 11čistiace a upratovacie službyod 19. 4. 2012
- 12kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 4. 2012
- 13prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 4. 2012
- 14prenájom hnuteľných vecíod 19. 4. 2012
- 15montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadeníod 19. 4. 2012
- 16opravy pracovných strojovod 19. 4. 2012
- 17počítačové službyod 19. 4. 2012
- 18vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 4. 2012
- 19administratívne službyod 19. 4. 2012
- 20činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 4. 2012
- 21zámočníctvood 19. 4. 2012
- 22reklamné a marketingové službyod 19. 4. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46637273
- RÚZ ID
- 1193301
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 653 554 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 5. 2012Registrácia platcu DPHSK2023481174