MTM Solutions s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1592 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 4. 2012
- Sídlo
- Krasňany 358, 01303, Krasňany
- EBITDA marža9,6 %
- ROA (návratnosť aktív)16,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)45,8 %
- Zadlženosť63 %
- Kapitálová primeranosť36,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.30netIncome: 1 089revenue: 14 910prevNetIncome: -1 081
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.80equity: 2 380assets: 6 468
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.20equity: 2 380assets: 6 468
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.09revenueYoY: 1 592,395validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.58netMargin: 7.30ebitda: 1 429revenue: 14 910
Altman Z''-Score1.09Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.26 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.84 % vs. predchádzajúce -62.27 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.20 % vs. predchádzajúce 25.69 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.31× vs. predchádzajúce 0.51×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.30 % vs. predchádzajúca -122.70 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.80 % vs. predchádzajúca 74.31 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 14910 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +1592 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1592 % na 15 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 16.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 15 tis. € | 881 € | +16× |
| EBITDA | 1 tis. € | -1 tis. € | +232,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | -973 € | +232,2 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | -1 tis. € | +200,7 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 2 tis. € | +272,6 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 1 tis. € | +84,5 % |
- 28. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.8%
- Cudzie zdroje63.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 15 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 881 € | 2 tis. € | 1 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | -821 € | -839 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 620 € | 7 tis. € | 7 tis. € | -746 € | -746 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | -294 € | -294 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 600 € | 9 tis. € | 8 tis. € | -155 € | -155 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 750 € | 10 tis. € | 8 tis. € | -293 € | -773 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 6 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 24 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 623 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46639268
- RÚZ ID
- 1198550
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat23 849 EUR · rok 2015