TatraEkon s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 17/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (100 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 4. 2012
- Sídlo
- Garbiarska 905/4, 03101, Liptovský Mikuláš
- EBITDA marža-3,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-14,0 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť13,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -5.49netIncome: -5 503revenue: 100 155prevNetIncome: 12 237
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.10equity: 39 390assets: 300 627
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.90equity: 39 390assets: 300 627
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -6.63revenueYoY: -13.66validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -3.77netMargin: -5.49ebitda: -3 779revenue: 100 155
Altman Z''-Score-1.38Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.83 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.83 % vs. predchádzajúce 20.25 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.90 % vs. predchádzajúce 25.71 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.33× vs. predchádzajúce 1.92×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -5.49 % vs. predchádzajúca 10.55 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.10 % vs. predchádzajúca 74.29 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 100 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -5.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 397 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 100 tis. € | 116 tis. € | −13,7 % |
| EBITDA | -4 tis. € | 16 tis. € | −123,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -3 tis. € | 14 tis. € | −123,9 % |
| Čistý zisk | -6 tis. € | 12 tis. € | −145,0 % |
| Aktíva | 301 tis. € | 60 tis. € | +397,5 % |
| Vlastné imanie | 39 tis. € | 45 tis. € | −12,3 % |
- 27. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.1%
- Cudzie zdroje86.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 100 tis. € | 301 tis. € | 39 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 116 tis. € | 60 tis. € | 45 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 105 tis. € | 62 tis. € | 33 tis. € | 41 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 10 tis. € | 37 tis. € | 377 € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 5 tis. € | 194 € | -1 tis. € | — | -73 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 12 tis. € | 59 € | -1 tis. € | — | -73 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 52 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | 12 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 263 tis. € | 56 tis. € | -81 tis. € | -95 tis. € | -108 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 296 tis. € | 94 tis. € | -18 tis. € | -19 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 186 tis. € | 57 tis. € | -36 tis. € | -60 tis. € | -63 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 12. 2018 → 9. 11. 2021
Medze 478/7, Liptovský Mikuláš
- Založenie spoločnosti27. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 4. 2012 → 9. 11. 2021
TATRA GASTRO Liptovský Mikuláš, s.r.o.
- Zmena sídla27. 4. 2012 → 30. 11. 2018
Nábrežie Dr. Aurela Stodolu 1797/55, Liptovský Mikuláš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 6. 2024
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 6. 2024
- 3Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál určených na priamu spotrebu mimo prevádzkových priestorovod 8. 6. 2024
- 4Výroba potravinárskych a škrobových výrobkovod 8. 6. 2024
- 5Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 8. 6. 2024
- 6Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 8. 6. 2024
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 6. 2024
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 6. 2024
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 6. 2024
- 10Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 2. 2022
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 11. 2021
- 12Administratívne službyod 10. 11. 2021
- 13Vedenie účtovníctvaod 10. 11. 2021
- 14donášková službaod 27. 4. 2012
- 15prevádzkovanie športových zariadeníod 27. 4. 2012
- 16organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 27. 4. 2012
- 17prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 27. 4. 2012
- 18prenájom hnuteľných vecíod 27. 4. 2012
- 19čistiace a upratovacie službyod 27. 4. 2012
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 27. 4. 2012
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 4. 2012
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 4. 2012
- 23kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 4. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46639608
- RÚZ ID
- 1191264
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 12. 2018Zmena sídlaMedze 478/7, Liptovský Mikuláš
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat295 812 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 8. 2013Registrácia platcu DPHSK2023544413
- 27. 4. 2012Zmena obchodného mena→ TATRA GASTRO Liptovský Mikuláš, s.r.o.
- 27. 4. 2012Zmena sídlaNábrežie Dr. Aurela Stodolu 1797/55, Liptovský Mikuláš