Grandslam MB s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 43 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 4. 2012
- Sídlo
- Rezedová 1, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža40,0 %
- ROA (návratnosť aktív)5,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,6 %
- Zadlženosť11 %
- Kapitálová primeranosť89,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 19.77netIncome: 426.00revenue: 2 155prevNetIncome: 316.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 89.14equity: 6 452assets: 7 238
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 10.86equity: 6 452assets: 7 238
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -14.63revenueYoY: 43.38validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 40.00netMargin: 19.77ebitda: 862.00revenue: 2 155
Altman Z''-Score15.57Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.75 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 8.62 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.89 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.89 % vs. predchádzajúce 4.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 10.86 % vs. predchádzajúce 7.09 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.30× vs. predchádzajúce 0.22×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 19.77 % vs. predchádzajúca 21.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 89.14 % vs. predchádzajúca 92.91 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2155 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 43 % na 2155 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 19.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.20 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 40.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 89 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 2 tis. € | +43,4 % |
| EBITDA | 862 € | 477 € | +80,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 776 € | 429 € | +80,7 % |
| Čistý zisk | 426 € | 316 € | +34,8 % |
| Aktíva | 7 tis. € | 7 tis. € | +6,0 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 6 tis. € | +1,7 % |
- 24. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie89.1%
- Cudzie zdroje10.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 862 € | 426 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 477 € | 316 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 925 € | 666 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 5 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 235 € | 119 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 56 € | -62 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | -331 € | -425 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 3 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 95 € | -468 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 6 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 9 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla24. 4. 2012 → 13. 11. 2017
Jelačičova 4, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 8. 8. 2025
- 2Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 8. 8. 2025
- 3Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 12. 8. 2023
- 4Vyučovanie v odbore cudzích jazykov - francúzsky jazykod 24. 8. 2013
- 5Prekladateľské a tlmočnícke služby z a do francúzskeho jazykaod 24. 8. 2013
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 24. 4. 2012
- 7reklamné a marketingové službyod 24. 4. 2012
- 8vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 24. 4. 2012
- 9výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 24. 4. 2012
- 10vydavateľská činnosťod 24. 4. 2012
- 11administratívne službyod 24. 4. 2012
- 12prekladateľské a tlmočnícke služby z a do anglického jazykaod 24. 4. 2012
- 13vyučovanie v odbore cudzích jazykov - anglický jazykod 24. 4. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46641432
- RÚZ ID
- 1215141
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat8 946 EUR · rok 2015
- 24. 4. 2012Zmena sídlaJelačičova 4, Bratislava