ROTMAR s. r. o.
aktívnaŠportová 384/8, 90638, Rohožník
Tržby (2025)—
Zisk (2025)-3 tis. €
104,0 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)2 tis. €
63,6 %vs 2024
Zadlženosť (2025)68 %
60,3 %Strednávs 2024
ROE (2025)-174.6 %
460,2 %Stratavs 2024
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Súhrn
je dlhodobo stratová.
Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Základné informácie
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 4. 2012
- Sídlo
- Športová 384/8, 90638, Rohožník
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)-55,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-174,6 %
- Zadlženosť68 %
- Kapitálová primeranosť31,9 %
Finančné zdravie
41/ 100Slabá
Ziskovosť10 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
netMargin: —netIncome: -3 389revenue: —prevNetIncome: -1 661
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
equityRatio: 31.87equity: 1 941assets: 6 091
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
debtRatio: 68.13equity: 1 941assets: 6 091
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
revenueCAGR: -8.24revenueYoY: —validHistoryYears: 9.00
Efektivita10 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: -2 965revenue: —
Altman Z''-Score-4.21Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -2.78 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.49 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -55.64 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -55.64 % vs. predchádzajúce -17.92 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.13 % vs. predchádzajúce 42.49 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.87 % vs. predchádzajúca 57.51 %.nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
Upozornenia k dátam
- Aktíva medziročne klesli o 34 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -175 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1941 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Čo hovoria dáta
- Info
Kapitálová primeranosť 32 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
Finančný prehľad (2025)
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | 12 tis. € | — |
| EBITDA | -3 tis. € | -1 tis. € | −149,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -3 tis. € | -1 tis. € | −149,6 % |
| Čistý zisk | -3 tis. € | -2 tis. € | −104,0 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 9 tis. € | −34,3 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 5 tis. € | −63,6 % |
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
—cez ľudí 2°/3°
Najnovšie udalosti
- 19. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025—
—
-55.6 %Slabé
-174.6 %Slabé
68.1 %Stredná
31.9 %Dobré
Tržby a zisk · 10 rokov
Aktíva a vlastné imanie
Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.9%
- Cudzie zdroje68.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | — | 6 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 12 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 12 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 55 € | -446 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 20 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | 132 € | -315 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 465 € | 71 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 11 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | -240 € | -717 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 22 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | -385 € | -695 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 24 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 23 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Mimoriadna | 24 tis. € | 21 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Vzťahy a prepojeniachránené dátabeta · ORSF
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Predmety činnosti zatiaľ neboli synchronizované z ORSR.
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46641807
- RÚZ ID
- 1232003
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
Časová osRPO · RÚZ · ORSR · FS12 udalostí
- 19. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat24 493 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Mimoriadna