Dverman, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (119 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 4. 2012
- Sídlo
- Košická 30, 90301, Senec
- EBITDA marža4,3 %
- ROA (návratnosť aktív)24,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)50,0 %
- Zadlženosť52 %
- Kapitálová primeranosť48,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.19netIncome: 5 007revenue: 119 458prevNetIncome: 9 780
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 48.50equity: 10 007assets: 20 634
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 51.50equity: 10 007assets: 20 634
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 18.20revenueYoY: -13.79validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.25netMargin: 4.19ebitda: 5 080revenue: 119 458
Altman Z''-Score3.78Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.99 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 24.27 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 24.27 % vs. predchádzajúce 19.35 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 51.50 % vs. predchádzajúce 36.95 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.79× vs. predchádzajúce 2.74×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.19 % vs. predchádzajúca 7.06 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 48.50 % vs. predchádzajúca 63.05 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 59 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 119 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 48 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 24.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 119 tis. € | 139 tis. € | −13,8 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 13 tis. € | −60,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 12 tis. € | −60,6 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 10 tis. € | −48,8 % |
| Aktíva | 21 tis. € | 51 tis. € | −59,2 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 32 tis. € | −68,6 % |
- 28. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie48.5%
- Cudzie zdroje51.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 119 tis. € | 21 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 139 tis. € | 51 tis. € | 32 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 76 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 17 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2016 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2015 | Riadna | 67 tis. € | 76 tis. € | 20 tis. € | -19 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 61 tis. € | 94 tis. € | 41 tis. € | -6 tis. € | -8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 17. 4. 2024
- 2Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 17. 4. 2024
- 3Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 17. 4. 2024
- 4Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 17. 4. 2024
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 4. 2012
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 4. 2012
- 7uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 4. 2012
- 8montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 28. 4. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46650903
- RÚZ ID
- 1208418
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat138 574 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 6. 6. 2012Registrácia platcu DPHSK2023498895