beneficium s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 55 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (34 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 4. 2012
- Sídlo
- Kopčianska 10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža60,4 %
- ROA (návratnosť aktív)16,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,8 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť97,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 53.34netIncome: 18 083revenue: 33 904prevNetIncome: 9 909
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 96.97equity: 107 461assets: 110 816
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 3.03equity: 107 461assets: 110 816
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.71revenueYoY: 55.28validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 60.40netMargin: 53.34ebitda: 20 477revenue: 33 904
Altman Z''-Score39.62Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.91 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 33.63 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.32 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.32 % vs. predchádzajúce 10.83 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 3.03 % vs. predchádzajúce 2.31 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.31× vs. predchádzajúce 0.24×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 53.34 % vs. predchádzajúca 45.38 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 96.97 % vs. predchádzajúca 97.69 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 33904 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 55 % na 34 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 53.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.53 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 60.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 34 tis. € | 22 tis. € | +55,3 % |
| EBITDA | 20 tis. € | 11 tis. € | +83,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 18 tis. € | 10 tis. € | +83,4 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 10 tis. € | +82,5 % |
| Aktíva | 111 tis. € | 91 tis. € | +21,1 % |
| Vlastné imanie | 107 tis. € | 89 tis. € | +20,2 % |
- 26. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.0%
- Cudzie zdroje3.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 34 tis. € | 111 tis. € | 107 tis. € | 20 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 22 tis. € | 91 tis. € | 89 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 29 tis. € | 83 tis. € | 79 tis. € | 23 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 32 tis. € | 63 tis. € | 60 tis. € | 21 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 34 tis. € | 44 tis. € | 41 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 25 tis. € | 39 tis. € | 32 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 42 tis. € | 44 tis. € | 29 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 40 tis. € | 32 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 10 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | — | -480 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 4. 2012 → 21. 12. 2012
cestoviny s chuťou s. r. o.
- Zmena sídla26. 4. 2012 → 21. 12. 2012
Vrakunská cesta 2, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Administratívne službyod 9. 2. 2017
- 2Prekladateľské a tlmočnícke služby: z/do jazyka nemeckéhood 9. 2. 2017
- 3Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 2. 2017
- 4Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 20. 11. 2015
- 5Vydavateľská činnosťod 20. 11. 2015
- 6Počítačové službyod 20. 11. 2015
- 7Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 11. 2015
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 11. 2015
- 9Odborné poradenské služby pre uchádzačov a záujemcov o zamestnanieod 20. 11. 2015
- 10Sprostredkovanie zamestnania za úhraduod 20. 11. 2015
- 11prenájom hnuteľných vecíod 26. 4. 2012
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 4. 2012
- 13činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 4. 2012
- 14reklamné a marketingové službyod 26. 4. 2012
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 4. 2012
- 16kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 4. 2012
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 4. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46653023
- RÚZ ID
- 1216611
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat42 306 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 26. 4. 2012Zmena obchodného mena→ cestoviny s chuťou s. r. o.
- 26. 4. 2012Zmena sídlaVrakunská cesta 2, Bratislava