RIVENA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 37 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (31 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 5. 2012
- Sídlo
- J. Bottu 2098/30, 96001, Zvolen
- EBITDA marža20,8 %
- ROA (návratnosť aktív)3,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)47,7 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť7,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 15.30netIncome: 4 717revenue: 30 835prevNetIncome: -706.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.55equity: 9 879assets: 130 776
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.45equity: 9 879assets: 130 776
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.32revenueYoY: 37.48validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.81netMargin: 15.30ebitda: 6 417revenue: 30 835
Altman Z''-Score-0.04Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.61 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.61 % vs. predchádzajúce -0.54 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.45 % vs. predchádzajúce 96.06 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.24× vs. predchádzajúce 0.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.30 % vs. predchádzajúca -3.15 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.55 % vs. predchádzajúca 3.94 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 30835 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 37 % na 31 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 15.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.15 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 20.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 31 tis. € | 22 tis. € | +37,5 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 737 € | +770,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 663 € | +770,7 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -706 € | +768,1 % |
| Aktíva | 131 tis. € | 131 tis. € | −0,2 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 5 tis. € | +91,3 % |
- 11. 5. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.6%
- Cudzie zdroje92.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 31 tis. € | 131 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 22 tis. € | 131 tis. € | 5 tis. € | 737 € | -706 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 25 tis. € | 136 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 638 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 17 tis. € | 125 tis. € | 5 tis. € | -251 € | -547 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 17 tis. € | 129 tis. € | 6 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 21 tis. € | 140 tis. € | 6 tis. € | 504 € | 226 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 20 tis. € | 147 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 17 tis. € | 150 tis. € | 7 tis. € | -13 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 28 tis. € | 154 tis. € | 4 tis. € | -12 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 50 tis. € | 172 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla12. 1. 2023 → 22. 2. 2023
J. Kozáčeka 2115/12, Zvolen
- Zmena sídla19. 12. 2014 → 11. 1. 2023
J. Bottu 2098/30, Zvolen
- Zmena sídla8. 8. 2012 → 18. 12. 2014
J. Kozáčeka 2115/12, Zvolen
- Založenie spoločnosti11. 5. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla11. 5. 2012 → 7. 8. 2012
J. Kozážeka 2115/12, Zvolen
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 10. 2015
- 2Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 28. 10. 2015
- 3Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 28. 10. 2015
- 4Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 28. 10. 2015
- 5Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 28. 10. 2015
- 6Výroba plastov v primárnej formeod 28. 10. 2015
- 7vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 12. 2014
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 12. 2014
- 9čistiace a upratovacie službyod 19. 12. 2014
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 5. 2012
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 5. 2012
- 12reklamné a marketingové službyod 11. 5. 2012
- 13vedenie účtovníctvaod 11. 5. 2012
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 5. 2012
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 5. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46653198
- RÚZ ID
- 1221052
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 5. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 12. 1. 2023Zmena sídlaJ. Kozáčeka 2115/12, Zvolen
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat50 457 EUR · rok 2016
- 19. 12. 2014Zmena sídlaJ. Bottu 2098/30, Zvolen
- 1. 5. 2013Registrácia platcu DPHSK2023517001
- 8. 8. 2012Zmena sídlaJ. Kozáčeka 2115/12, Zvolen
- 11. 5. 2012Zmena sídlaJ. Kozážeka 2115/12, Zvolen