UA TRANS, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (257 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 5. 2012
- Sídlo
- Drieňová 1J, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-2,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-5,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-11,3 %
- Zadlženosť56 %
- Kapitálová primeranosť44,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -4.85netIncome: -12 448revenue: 256 531prevNetIncome: 50 824
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 44.38equity: 110 209assets: 248 306
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 55.62equity: 110 209assets: 248 306
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 138.70revenueYoY: -34.66validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -2.20netMargin: -4.85ebitda: -5 653revenue: 256 531
Altman Z''-Score2.69Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.87 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.84 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -5.01 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.01 % vs. predchádzajúce 19.35 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 55.62 % vs. predchádzajúce 53.24 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.03× vs. predchádzajúce 1.49×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.85 % vs. predchádzajúca 12.95 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 44.38 % vs. predchádzajúca 46.76 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 35 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -4.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 44 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 257 tis. € | 393 tis. € | −34,7 % |
| EBITDA | -6 tis. € | 79 tis. € | −107,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -5 tis. € | 71 tis. € | −107,2 % |
| Čistý zisk | -12 tis. € | 51 tis. € | −124,5 % |
| Aktíva | 248 tis. € | 263 tis. € | −5,4 % |
| Vlastné imanie | 110 tis. € | 123 tis. € | −10,2 % |
- 4. 5. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie44.4%
- Cudzie zdroje55.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 257 tis. € | 248 tis. € | 110 tis. € | -6 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 393 tis. € | 263 tis. € | 123 tis. € | 79 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 367 tis. € | 264 tis. € | 72 tis. € | 100 tis. € | 71 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 214 tis. € | 198 tis. € | 1 tis. € | 18 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 110 tis. € | 58 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 153 tis. € | 51 tis. € | 4 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 1 tis. € | 54 tis. € | 2 tis. € | — | -24 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 5. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46661689
- RÚZ ID
- 1213095
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 5. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat392 609 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna