Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MIRETY s.r.o.

aktívna
Vyšné Opátske 87, 04001, Košice - mestská časť Vyšné Opátske
podľa §4, registrácia od 22. 5. 2012
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)5 tis. €
40,2 %vs 2023
Zisk (2024)-15 tis. €
119,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)5 tis. €
46,9 %vs 2023
Zadlženosť (2024)91 %
55,9 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-270.6 %
314,1 %Stratavs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 40 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 9/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 91 % aktív
Pokles tržiebtržby -40 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 5. 2012
Sídlo
Vyšné Opátske 87, 04001, Košice - mestská časť Vyšné Opátske
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-268,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)-25,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-270,6 %
  • Zadlženosť91 %
  • Kapitálová primeranosť9,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
9/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -288.15
  • netIncome: -14 860
  • revenue: 5 157
  • prevNetIncome: -6 764
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 9.45
  • equity: 5 492
  • assets: 58 086
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 90.55
  • equity: 5 492
  • assets: 58 086
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -22.64
  • revenueYoY: -40.22
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -268.04
  • netMargin: -288.15
  • ebitda: -13 823
  • revenue: 5 157
Altman Z''-Score-2.98Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.19aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.92aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-1.36aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.11presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -25.58 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -25.58 % vs. predchádzajúce -27.40 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 90.55 % vs. predchádzajúce 58.07 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.09× vs. predchádzajúce 0.35×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -288.15 % vs. predchádzajúca -78.41 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.45 % vs. predchádzajúca 41.93 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE -271 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (5492 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 5157 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 40 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -288.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby5 tis. €9 tis. €−40,2 %
EBITDA-14 tis. €-6 tis. €−130,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-12 tis. €-5 tis. €−130,7 %
Čistý zisk-15 tis. €-7 tis. €−119,7 %
Aktíva58 tis. €25 tis. €+135,3 %
Vlastné imanie5 tis. €10 tis. €−46,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 5. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby