Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

RužaNET, s. r. o.

aktívna
Podhora 1304/47, 03401, Ružomberok
podľa §4, registrácia od 1. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)258 tis. €
15,0 %vs 2024
Zisk (2025)-1 tis. €
97,8 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-29 tis. €
3,8 %vs 2024
Zadlženosť (2025)113 %
2,3 %Vysokávs 2024
ROE (2025)3.7 %
97,9 %Slabévs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 15 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 41/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (258 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
31. 5. 2012
Sídlo
Podhora 1304/47, 03401, Ružomberok
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža16,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť113 %
  • Kapitálová primeranosť-13,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (258 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
41/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.415
  • netIncome: -1 070
  • revenue: 257 890
  • prevNetIncome: -49 659
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -13.32
  • equity: -29 183
  • assets: 219 142
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 113.32
  • equity: -29 183
  • assets: 219 142
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 20.62
  • revenueYoY: 14.96
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 16.54
  • netMargin: -0.415
  • ebitda: 42 650
  • revenue: 257 890
Altman Z''-Score-2.58Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.26aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-3.30aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.11aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.12presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.49 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.49 % vs. predchádzajúce -28.26 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 113.32 % vs. predchádzajúce 116.00 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.18× vs. predchádzajúce 1.28×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.41 % vs. predchádzajúca -22.14 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -13.32 % vs. predchádzajúca -16.00 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 15 % na 258 tis. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby258 tis. €224 tis. €+15,0 %
EBITDA43 tis. €-674 €+64×
Prevádzkový výsledok (EBIT)38 tis. €-607 €+64×
Čistý zisk-1 tis. €-50 tis. €+97,8 %
Aktíva219 tis. €176 tis. €+24,7 %
Vlastné imanie-29 tis. €-28 tis. €−3,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 31. 5. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby