ZEOLUTION s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (121 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 5. 2012
- Sídlo
- Pri bitúnku 13, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža55,6 %
- ROA (návratnosť aktív)21,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)63,1 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť34,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 44.16netIncome: 53 509revenue: 121 166prevNetIncome: -1 493
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.11equity: 84 782assets: 248 563
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.89equity: 84 782assets: 248 563
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.97revenueYoY: —validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 55.58netMargin: 44.16ebitda: 67 341revenue: 121 166
Altman Z''-Score3.81Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.67 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.55 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.54 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 21.53 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 21.53 % vs. predchádzajúce -4.75 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.89 % vs. predchádzajúce 0.48 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.11 % vs. predchádzajúca 99.52 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 121 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 44.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.44 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 55.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 121 tis. € | — | — |
| EBITDA | 67 tis. € | -1 tis. € | +48× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 61 tis. € | -1 tis. € | +48× |
| Čistý zisk | 54 tis. € | -1 tis. € | +37× |
| Aktíva | 249 tis. € | 31 tis. € | +691,0 % |
| Vlastné imanie | 85 tis. € | 31 tis. € | +171,1 % |
- 11. 5. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.1%
- Cudzie zdroje65.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 121 tis. € | 249 tis. € | 85 tis. € | 67 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 31 tis. € | 31 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 111 tis. € | 35 tis. € | 33 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 300 € | 23 tis. € | 23 tis. € | -7 € | -97 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 4 tis. € | 24 tis. € | 24 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 3 tis. € | 26 tis. € | 25 tis. € | 827 € | 548 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 5 tis. € | 25 tis. € | 25 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 15 tis. € | 26 tis. € | 23 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 11 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 5. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 5. 2012 → 5. 9. 2017
HKLSTAV s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Projektovanie a navrhovanie objektov, zariadení a prác, ktoré sú súčasťou banskej činnosti a činnosti vykonávanej banským spôsobomod 6. 9. 2017
- 2Činnosť vykonávaná banským spôsobomod 6. 9. 2017
- 3Vykonávanie trhacích prácod 6. 9. 2017
- 4Projektovanie trhacích prác veľkého rozsahuod 6. 9. 2017
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 6. 9. 2017
- 6Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 6. 9. 2017
- 7Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 6. 9. 2017
- 8Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 6. 9. 2017
- 9Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 6. 9. 2017
- 10Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 6. 9. 2017
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 5. 2012
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 5. 2012
- 13skladovanieod 11. 5. 2012
- 14prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 5. 2012
- 15uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 5. 2012
- 16činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 5. 2012
- 17čistiace a upratovacie službyod 11. 5. 2012
- 18faktoring a forfaitingod 11. 5. 2012
- 19prenájom hnuteľných vecíod 11. 5. 2012
- 20reklamné a marketingové službyod 11. 5. 2012
- 21poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 11. 5. 2012
- 22opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 11. 5. 2012
- 23čistenie kanalizačných systémovod 11. 5. 2012
- 24podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 11. 5. 2012
- 25prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 5. 2012
- 26dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 5. 2012
- 27kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 5. 2012
- 28sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 5. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46670581
- RÚZ ID
- 1214905
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 5. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat121 166 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 5. 6. 2019Registrácia platcu DPHSK2023523414
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 11. 5. 2012Zmena obchodného mena→ HKLSTAV s. r. o.