BlueReality.sk s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 26 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (778 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 5. 2012
- Sídlo
- Tomášikova 13, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža0,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,1 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť8,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.038netIncome: -294.00revenue: 778 351prevNetIncome: 1 663
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.76equity: 9 529assets: 108 741
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.24equity: 9 529assets: 108 741
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 38.27revenueYoY: -26.26validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.851netMargin: -0.038ebitda: 6 620revenue: 778 351
Altman Z''-Score1.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.27 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.27 % vs. predchádzajúce 4.82 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.24 % vs. predchádzajúce 71.51 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.16× vs. predchádzajúce 30.62×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.04 % vs. predchádzajúca 0.16 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.76 % vs. predchádzajúca 28.49 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 26 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 215 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 778 tis. € | 1,1 mil. € | −26,3 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 3 tis. € | +95,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 3 tis. € | +95,8 % |
| Čistý zisk | -294 € | 2 tis. € | −117,7 % |
| Aktíva | 109 tis. € | 34 tis. € | +215,4 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 10 tis. € | −3,0 % |
- 29. 5. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.8%
- Cudzie zdroje91.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 778 tis. € | 109 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | -294 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,1 mil. € | 34 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 169 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 851 € | 713 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 742 € | 544 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 11 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 362 € | -990 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 40 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 42 tis. € | 18 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla7. 5. 2022 → 9. 9. 2022
Horná 54, Banská Bystrica
- Zmena sídla13. 2. 2018 → 6. 5. 2022
41, Dobroslava
- Založenie spoločnosti29. 5. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla29. 5. 2012 → 12. 2. 2018
Hlavná 130, Prešov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46697764
- RÚZ ID
- 1212390
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 5. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 055 560 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 7. 2022Registrácia platcu DPHSK2023522292
- 7. 5. 2022Zmena sídlaHorná 54, Banská Bystrica
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 13. 2. 2018Zmena sídla41, Dobroslava
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 29. 5. 2012Zmena sídlaHlavná 130, Prešov