NP Automotive s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 38 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 39/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje tržby (274 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 6. 2012
- Sídlo
- Ipeľský Sokolec 105, 93575, Ipeľský Sokolec
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,7 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť49,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.722netIncome: 1 980revenue: 274 060prevNetIncome: 8 179
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.47equity: 74 668assets: 150 940
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.53equity: 74 668assets: 150 940
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.47revenueYoY: -37.92validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.14netMargin: 0.722ebitda: 5 864revenue: 274 060
Altman Z''-Score2.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.22 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.31 % vs. predchádzajúce 3.58 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.53 % vs. predchádzajúce 68.19 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.82× vs. predchádzajúce 1.93×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.72 % vs. predchádzajúca 1.85 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.47 % vs. predchádzajúca 31.81 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 34 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 38 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 274 tis. € | 441 tis. € | −37,9 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 14 tis. € | −58,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 13 tis. € | −58,0 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 8 tis. € | −75,8 % |
| Aktíva | 151 tis. € | 228 tis. € | −33,9 % |
| Vlastné imanie | 75 tis. € | 73 tis. € | +2,7 % |
- 6. 6. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.5%
- Cudzie zdroje50.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 274 tis. € | 151 tis. € | 75 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 441 tis. € | 228 tis. € | 73 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 421 tis. € | 218 tis. € | 65 tis. € | 18 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 313 tis. € | 208 tis. € | 54 tis. € | 18 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 278 tis. € | 193 tis. € | 42 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 401 tis. € | 213 tis. € | 39 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 344 tis. € | 184 tis. € | 33 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 290 tis. € | 210 tis. € | 30 tis. € | 32 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 92 tis. € | 137 tis. € | -25 tis. € | -28 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 377 tis. € | 197 tis. € | -2 tis. € | -4 tis. € | -7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 6. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla6. 6. 2012 → 15. 7. 2015
104, Ipeľský Sokolec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1skladovanieod 16. 7. 2015
- 2ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 16. 7. 2015
- 3ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 16. 7. 2015
- 4prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 7. 2015
- 5prenájom hnuteľných vecíod 16. 7. 2015
- 6administratívne službyod 16. 7. 2015
- 7reklamné a marketingové službyod 6. 6. 2012
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 6. 2012
- 9baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 6. 6. 2012
- 10informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 6. 6. 2012
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 6. 2012
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 6. 2012
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 6. 2012
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 6. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46701052
- RÚZ ID
- 1218603
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 6. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat441 446 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 5. 2013Registrácia platcu DPHSK2023527913
- 6. 6. 2012Zmena sídla104, Ipeľský Sokolec