Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

IHT - EAST AGRO, s.r.o.

aktívna
Mlynská 5139/10, 92101, Piešťany
podľa §4, registrácia od 1. 10. 2015spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)35 tis. €
77,0 %vs 2023
Zisk (2024)-14 tis. €
55,6 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)-313 tis. €
4,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)
ROE (2024)4.5 %
57,5 %Slabévs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 77 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 27/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (35 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný rasttržby +77 % medziročne
Tržby
35 tis. €
+77,0 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
-14 tis. €
+55,6 %vs. 2023
Strata pretrváva
Aktíva
-30 tis. €
+0,3 %vs. 2023
Vlastné imanie
-313 tis. €
−4,7 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
27zo 100
Slabá

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-37,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť
  • Kapitálová primeranosť

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (35 tis. €), je dlhodobo stratová.
27/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -40.46
  • netIncome: -13 966
  • revenue: 34 519
  • prevNetIncome: -31 424
Kapitál10 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio:
  • equity: -313 485
  • assets: -29 701
Zadlženosť10 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio:
  • equity: -313 485
  • assets: -29 701
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -16.20
  • revenueYoY: 77.02
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -37.78
  • netMargin: -40.46
  • ebitda: -13 040
  • revenue: 34 519
Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaChýba čistý zisk alebo aktíva.
    nedostupné
  • ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -40.46 % vs. predchádzajúca -161.15 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 34519 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 77 % na 35 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -40.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 1055 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 47.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby35 tis. €20 tis. €+77,0 %
EBITDA-13 tis. €-31 tis. €+58,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-12 tis. €-28 tis. €+58,1 %
Čistý zisk-14 tis. €-31 tis. €+55,6 %
Aktíva-30 tis. €-30 tis. €+0,3 %
Vlastné imanie-313 tis. €-300 tis. €−4,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
12. 6. 2012
Sídlo
Mlynská 5139/10, 92101, Piešťany
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 12. 6. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby