Bouwen s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (211 tis. €).
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža0,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,3 %
- Zadlženosť63 %
- Kapitálová primeranosť36,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.126netIncome: 265.00revenue: 211 033prevNetIncome: -1 880
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.82equity: 21 001assets: 57 042
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.18equity: 21 001assets: 57 042
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.33revenueYoY: 11.88validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.561netMargin: 0.126ebitda: 1 184revenue: 211 033
Altman Z''-Score-1.12Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.58 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.46 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.46 % vs. predchádzajúce -3.92 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.18 % vs. predchádzajúce 56.72 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.70× vs. predchádzajúce 3.94×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.13 % vs. predchádzajúca -1.00 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.82 % vs. predchádzajúca 43.28 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 211 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 211 tis. € | 189 tis. € | +11,9 % |
| EBITDA | 1 tis. € | -245 € | +583,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | -221 € | +583,3 % |
| Čistý zisk | 265 € | -2 tis. € | +114,1 % |
| Aktíva | 57 tis. € | 48 tis. € | +19,1 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 21 tis. € | +1,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 6. 2012
- Sídlo
- Rampová 3, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- —
- 14. 6. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.8%
- Cudzie zdroje63.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 211 tis. € | 57 tis. € | 21 tis. € | 1 tis. € | 265 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 189 tis. € | 48 tis. € | 21 tis. € | -245 € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 220 tis. € | 48 tis. € | 23 tis. € | -5 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 47 tis. € | 43 tis. € | -38 tis. € | -9 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 24 tis. € | 36 tis. € | -25 tis. € | -27 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 71 tis. € | 44 tis. € | 2 tis. € | — | 2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 6. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46720634
- RÚZ ID
- 1211267
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 6. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat220 300 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna