BM-Media s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 26 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (4,5 mil. €).
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža0,4 %
- ROA (návratnosť aktív)8,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,6 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť29,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.119netIncome: 5 332revenue: 4 488 217prevNetIncome: 8 474
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.21equity: 17 418assets: 59 625
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.79equity: 17 418assets: 59 625
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1 123,65revenueYoY: -26.48validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.395netMargin: 0.119ebitda: 17 736revenue: 4 488 217
Altman Z''-Score3.24Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.70 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.43 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.94 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.94 % vs. predchádzajúce 0.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.79 % vs. predchádzajúce 99.44 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 75.27× vs. predchádzajúce 2.82×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.12 % vs. predchádzajúca 0.14 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.21 % vs. predchádzajúca 0.56 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 97 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 26 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,5 mil. € | 6,1 mil. € | −26,5 % |
| EBITDA | 18 tis. € | 13 tis. € | +41,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | 11 tis. € | +41,9 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 8 tis. € | −37,1 % |
| Aktíva | 60 tis. € | 2,2 mil. € | −97,2 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 12 tis. € | +44,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 6. 2012
- Sídlo
- Rožňavská 7, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Štatutárny orgán
- —
- 26. 6. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.2%
- Cudzie zdroje70.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 4,5 mil. € | 60 tis. € | 17 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 6,1 mil. € | 2,2 mil. € | 12 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2013 | Riadna | 30 tis. € | 1,4 mil. € | 6 tis. € | — | -4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 6. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46722521
- RÚZ ID
- 1230296
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 6. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat6 104 991 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna