GoldTrade plus, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 391 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža24,1 %
- ROA (návratnosť aktív)7,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)17,9 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť42,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 19.74netIncome: 2 016revenue: 10 211prevNetIncome: 363.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.35equity: 11 253assets: 26 569
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.65equity: 11 253assets: 26 569
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -9.47revenueYoY: 391.15validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.05netMargin: 19.74ebitda: 2 456revenue: 10 211
Altman Z''-Score2.63Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.53 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.59 % vs. predchádzajúce 1.82 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.65 % vs. predchádzajúce 53.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.38× vs. predchádzajúce 0.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 19.74 % vs. predchádzajúca 17.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.35 % vs. predchádzajúca 46.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 10211 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +391 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 391 % na 10 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 19.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.20 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 10 tis. € | 2 tis. € | +391,1 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 511 € | +380,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 460 € | +380,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 363 € | +455,4 % |
| Aktíva | 27 tis. € | 20 tis. € | +33,3 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 9 tis. € | +21,8 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 6. 2012
- Sídlo
- Platánová 606/28, 95501, Tovarníky
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 21. 6. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie42.4%
- Cudzie zdroje57.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 10 tis. € | 27 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2 tis. € | 20 tis. € | 9 tis. € | 511 € | 363 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | 506 € | 358 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 6 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 400 € | 269 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 8 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 701 € | 488 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 15 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 248 € | 8 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 16 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 464 € | 62 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 11 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 467 € | -103 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 16 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | 636 € | 66 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 25 tis. € | 19 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | 500 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 6. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla21. 6. 2012 → 20. 10. 2016
Krušovská 2058/27, Topoľčany
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 6. 2012
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 6. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 6. 2012
- 4zlatníctvo a klenotníctvood 21. 6. 2012
- 5prevádzkovanie záložneod 21. 6. 2012
- 6prenájom hnuteľných vecíod 21. 6. 2012
- 7reklamné a marketingové službyod 21. 6. 2012
- 8čistiace a upratovacie práceod 21. 6. 2012
- 9podnikateľské poradenstvood 21. 6. 2012
- 10faktoring a forfaitingod 21. 6. 2012
- 11poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 21. 6. 2012
- 12sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 21. 6. 2012
- 13vedenie účtovníctvaod 21. 6. 2012
- 14počítačové službyod 21. 6. 2012
- 15služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 6. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46725156
- RÚZ ID
- 1230908
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 6. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat24 998 EUR · rok 2015
- 21. 6. 2012Zmena sídlaKrušovská 2058/27, Topoľčany