Loyal Company s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 177 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 35/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (266 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)556,1 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.963netIncome: 2 558revenue: 265 642prevNetIncome: 2 089
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.178equity: 460.00assets: 258 604
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.82equity: 460.00assets: 258 604
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 129.53revenueYoY: 177.29validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.75netMargin: 0.963ebitda: 7 314revenue: 265 642
Altman Z''-Score0.11Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.99 % vs. predchádzajúce 2.02 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.82 % vs. predchádzajúce 102.03 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.03× vs. predchádzajúce 0.93×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.96 % vs. predchádzajúca 2.18 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.18 % vs. predchádzajúca -2.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 556 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (460 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 177 % na 266 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+177 %), aktíva (+150 %), vlastné imanie (+122 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 266 tis. € | 96 tis. € | +177,3 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 3 tis. € | +120,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | 3 tis. € | +120,6 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 2 tis. € | +22,5 % |
| Aktíva | 259 tis. € | 103 tis. € | +150,3 % |
| Vlastné imanie | 460 € | -2 tis. € | +121,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 6. 2012
- Sídlo
- Cintorínsky rad 1184/14, 94505, Komárno
- Štatutárny orgán
- —
- 21. 6. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.2%
- Cudzie zdroje99.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 266 tis. € | 259 tis. € | 460 € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 96 tis. € | 103 tis. € | -2 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 242 € | -4 tis. € | -898 € | -994 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 6 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | -824 € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 4 tis. € | 281 € | -1 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 5 tis. € | 2 tis. € | 820 € | -46 € | -1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 4 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 6. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46726446
- RÚZ ID
- 1228513
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 6. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat265 642 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna