Starfin s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 55 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (603 tis. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža3,4 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,9 %
- Zadlženosť72 %
- Kapitálová primeranosť28,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.13netIncome: 6 808revenue: 603 286prevNetIncome: 10 301
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 28.24equity: 86 184assets: 305 173
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 71.76equity: 86 184assets: 305 173
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 37.95revenueYoY: 55.34validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.36netMargin: 1.13ebitda: 20 248revenue: 603 286
Altman Z''-Score1.45Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.56 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.41 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.23 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.23 % vs. predchádzajúce 6.78 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.76 % vs. predchádzajúce 47.76 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.98× vs. predchádzajúce 2.56×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.13 % vs. predchádzajúca 2.65 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.24 % vs. predchádzajúca 52.24 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 55 % na 603 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 28 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+55 %) ako vlastné imanie (+9 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 603 tis. € | 388 tis. € | +55,3 % |
| EBITDA | 20 tis. € | 21 tis. € | −1,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 18 tis. € | 18 tis. € | −1,3 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 10 tis. € | −33,9 % |
| Aktíva | 305 tis. € | 152 tis. € | +100,8 % |
| Vlastné imanie | 86 tis. € | 79 tis. € | +8,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 7. 2012
- Sídlo
- Kopčianska 10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 24. 7. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.2%
- Cudzie zdroje71.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 603 tis. € | 305 tis. € | 86 tis. € | 20 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 388 tis. € | 152 tis. € | 79 tis. € | 21 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 254 tis. € | 145 tis. € | 69 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 511 tis. € | 154 tis. € | 67 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 63 tis. € | 90 tis. € | 66 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 83 tis. € | 98 tis. € | 62 tis. € | 5 tis. € | 551 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 177 tis. € | 153 tis. € | 62 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 127 tis. € | 112 tis. € | 55 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 12 tis. € | 52 tis. € | 51 tis. € | -20 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 33 tis. € | 39 tis. € | 9 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 7. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena24. 7. 2012 → 18. 9. 2012
Starfin s.r.o.
- Zmena sídla24. 7. 2012 → 22. 8. 2013
Ružová dolina 6, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 19. 9. 2024
- 2Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 29. 12. 2023
- 3Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 29. 12. 2023
- 4Čistiace a upratovacie službyod 29. 12. 2023
- 5Inžinierska činnosť - obstarávateľské služby v stavebníctveod 29. 12. 2023
- 6Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 29. 12. 2023
- 7Prevádzkovanie výdajne stravyod 17. 10. 2013
- 8Výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 17. 10. 2013
- 9Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 17. 10. 2013
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 17. 10. 2013
- 11Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 17. 10. 2013
- 12Vydavateľská činnosťod 17. 10. 2013
- 13administratívne službyod 24. 7. 2012
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 7. 2012
- 15reklamné a marketingové službyod 24. 7. 2012
- 16prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 7. 2012
- 17prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 7. 2012
- 18uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 7. 2012
- 19dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 24. 7. 2012
- 20počítačové službyod 24. 7. 2012
- 21činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 24. 7. 2012
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 24. 7. 2012
- 23služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 24. 7. 2012
- 24sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 24. 7. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46729119
- RÚZ ID
- 1227241
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 7. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat603 286 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 11. 1. 2013Registrácia platcu DPHSK2023574509
- 24. 7. 2012Zmena obchodného mena→ Starfin s.r.o.
- 24. 7. 2012Zmena sídlaRužová dolina 6, Bratislava