Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Salmo - RZ, s.r.o.

aktívna
Partizánska Ľupča 650, 03215, Partizánska Ľupča
podľa §4, registrácia od 15. 10. 2018spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)284 tis. €
46,1 %vs 2024
Zisk (2025)94 tis. €
284,7 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)58 tis. €
256,7 %vs 2024
Zadlženosť (2025)86 %
19,2 %Vysokávs 2024
ROE (2025)163.8 %
17,9 %Výbornévs 2024

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 46 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 62/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (284 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 86 % aktív
Vysoká ziskovosťčistá marža 33 %
Silný rasttržby +46 % medziročne
Tržby
284 tis. €
+46,1 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
94 tis. €
+284,7 %vs. 2024
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
408 tis. €
−29,8 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
58 tis. €
+256,7 %vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
62zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža40,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)23,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)163,8 %
  • Zadlženosť86 %
  • Kapitálová primeranosť14,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (284 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
62/ 100Stabilná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 33.14
  • netIncome: 94 260
  • revenue: 284 403
  • prevNetIncome: -51 023
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 14.11
  • equity: 57 540
  • assets: 407 861
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 85.89
  • equity: 57 540
  • assets: 407 861
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 45.52
  • revenueYoY: 46.14
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 40.00
  • netMargin: 33.14
  • ebitda: 113 770
  • revenue: 284 403
Altman Z''-Score2.16Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.28aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.11aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.59aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.17presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 23.11 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.11 % vs. predchádzajúce -8.78 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 85.89 % vs. predchádzajúce 106.32 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.70× vs. predchádzajúce 0.33×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 33.14 % vs. predchádzajúca -26.22 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.11 % vs. predchádzajúca -6.32 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 30 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 46 % na 284 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 33.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.33 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 40.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby284 tis. €195 tis. €+46,1 %
EBITDA114 tis. €-39 tis. €+391,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)102 tis. €-35 tis. €+391,4 %
Čistý zisk94 tis. €-51 tis. €+284,7 %
Aktíva408 tis. €581 tis. €−29,8 %
Vlastné imanie58 tis. €-37 tis. €+256,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
24. 7. 2012
Sídlo
Partizánska Ľupča 650, 03215, Partizánska Ľupča
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 24. 7. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby