Nimrod Energy Drink s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 69 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 44/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (238 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža62,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-8,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-257,2 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -24.49netIncome: -58 386revenue: 238 367prevNetIncome: -13 334
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.40equity: 22 703assets: 667 945
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.60equity: 22 703assets: 667 945
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 167.85revenueYoY: 68.73validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 62.27netMargin: -24.49ebitda: 148 434revenue: 238 367
Altman Z''-Score0.69Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.68 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -8.74 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -8.74 % vs. predchádzajúce -1.68 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.60 % vs. predchádzajúce 89.78 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.36× vs. predchádzajúce 0.18×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -24.49 % vs. predchádzajúca -9.44 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.40 % vs. predchádzajúca 10.22 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -257 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (22703 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 69 % na 238 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -24.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
EBITDA marža 62.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 238 tis. € | 141 tis. € | +68,7 % |
| EBITDA | 148 tis. € | -11 tis. € | +15× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 134 tis. € | -10 tis. € | +15× |
| Čistý zisk | -58 tis. € | -13 tis. € | −337,9 % |
| Aktíva | 668 tis. € | 793 tis. € | −15,8 % |
| Vlastné imanie | 23 tis. € | 81 tis. € | −72,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 7. 2012
- Sídlo
- budova CENTRAL, Dunajské nábrežie 4726, 94501, Komárno
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 13. 7. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.4%
- Cudzie zdroje96.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 238 tis. € | 668 tis. € | 23 tis. € | 148 tis. € | -58 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 141 tis. € | 793 tis. € | 81 tis. € | -11 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 76 tis. € | 349 tis. € | 32 tis. € | -66 tis. € | -70 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 599 € | 8 tis. € | 7 tis. € | 599 € | -373 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 0 € | 361 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 7. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 7. 2012 → 30. 11. 2015
JF Partner s.r.o.
- Zmena sídla13. 7. 2012 → 30. 11. 2015
Vnútorná okružná 176/9, Komárno
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom hnuteľných vecíod 1. 12. 2015
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 12. 2015
- 3Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 12. 2015
- 4Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 1. 12. 2015
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 7. 2012
- 6administratívne službyod 13. 7. 2012
- 7nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 7. 2012
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 7. 2012
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 7. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46747605
- RÚZ ID
- 1228353
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 7. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat238 367 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 13. 7. 2012Zmena obchodného mena→ JF Partner s.r.o.
- 13. 7. 2012Zmena sídlaVnútorná okružná 176/9, Komárno