Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

VKÚ Harmanec, s.r.o.

aktívna
Kynceľovská cesta 54, 97401, Kynceľová
podľa §4, registrácia od 8. 2. 2017spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)1,1 mil. €
6,3 %vs 2024
Zisk (2025)-13 tis. €
127,2 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)62 tis. €
43,0 %vs 2024
Zadlženosť (2025)75 %
1,0 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-21.7 %
147,7 %Stratavs 2024

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +6.3 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 25/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Tržby
1,1 mil. €
+6,3 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
-13 tis. €
−127,2 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
245 tis. €
−44,6 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
62 tis. €
−43,0 %vs. 2024
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
25zo 100
Slabá

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-1,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-5,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-21,7 %
  • Zadlženosť75 %
  • Kapitálová primeranosť25,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je dlhodobo stratová.
25/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -1.25
  • netIncome: -13 370
  • revenue: 1 071 445
  • prevNetIncome: 49 108
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 25.13
  • equity: 61 655
  • assets: 245 378
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 74.87
  • equity: 61 655
  • assets: 245 378
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 76.26
  • revenueYoY: 6.26
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -1.19
  • netMargin: -1.25
  • ebitda: -12 739
  • revenue: 1 071 445
Altman Z''-Score4.57Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.49aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.264.02aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.30aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.35presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -5.45 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.45 % vs. predchádzajúce 11.08 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 74.87 % vs. predchádzajúce 75.60 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.37× vs. predchádzajúce 2.28×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.25 % vs. predchádzajúca 4.87 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.13 % vs. predchádzajúca 24.40 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 45 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 6 % na 1.1 mil. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -1.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 25 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby1,1 mil. €1,0 mil. €+6,3 %
EBITDA-13 tis. €60 tis. €−121,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-11 tis. €54 tis. €−121,1 %
Čistý zisk-13 tis. €49 tis. €−127,2 %
Aktíva245 tis. €443 tis. €−44,6 %
Vlastné imanie62 tis. €108 tis. €−43,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
16. 8. 2012
Sídlo
Kynceľovská cesta 54, 97401, Kynceľová
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 16. 8. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby